Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keleivių vežėjai brangins paslaugas

Nauji susisiekimo bendrovės „Kautra“ autobusai
Bendrovės nuotr. / Susisiekimo bendrovės „Kautra“ autobusai
Šaltinis: BNS
0
A A

Paskui kylančias degalų kainas netrukus brangs ir vežėjų paslaugos. Kai kurios tarpmiestinio keleivių vežimo bendrovės aiškina jau nebeturinčios rezervų augančias kainas kompensuoti pelno sąskaita.

Skaičiuojama, kad litras degalų per metus pabrango maždaug 80 centų, o bilietų kainos per tą laiką beveik nesikeitė. Todėl jau nuo balandžio kai kurios įmonės žada didinti kainas, pranešė LTV „Panorama“.

„Teks branginti bilietus, stengsimės labai nežymiai, ne daugiau kaip 5 proc. Tam tikruose maršrutuose bus nuo 2 iki 4,5 proc. Šitas pakėlimas nekompensuos pabrangimo, mes ir toliau dotuosime. Bet už mūsų nugarų stovi žmonės, kurie dirba, o visiškai blogas įmonės rezultatas skandina ir pačią įmonę“, – sakė „Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Kai kurios savivaldybės užsimena, kad galimas bilietų brangimas daugiau nei 10 procentų. Alternatyva kainų kėlimui – didesnės dotacijos iš miesto biudžeto. Apsisprendimas priklausys nuo vietos politikų.

„Aišku, kai sąnaudų struktūroje 35–40 procentų sudaro degalai, tai toks degalų kainų šuolis neatsiliepti negalėjo. Bet vis tiek galutiniai sprendimai bus priimami, kai susiformuos Šiaulių miesto taryba ir vadovaujančios institucijos, mūsų savininkai“, – teigia „Busturo“ generalinis direktorius Vilius Laužikas.

Kitos savivaldybės sako bandysiančios kainų kilimo išvengti dar kitais būdais, pavyzdžiui, keleivius įlaipinant tik pro priekines duris ir taip sugriežtinant kontrolę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
informacija
BUSTURAS, UAB
Vadovas: Vaidas Seirackas Darbuotojų sk.: 384 2015m . Pajamos: 5 - 10 mln. Eur
KAUTRA, UAB
Vadovas: Linas Skardžiukas Darbuotojų sk.: 767 2015m . Pajamos: 20 - 30 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką