TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ketinama išplėsti asmenų, privalančių deklaruoti turtą, grupę

VMI
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / VMI
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas po svarstymo pritarė Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisų ir Korupcijos prevencijos įstatymo papildymo projektams. Už abu projektus po svarstymo balsavo 46, prieš – 3 Seimo nariai.

Svarstomomis Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisomis siūloma išplėsti asmenų, privalančių deklaruoti turtą, grupę įstatyme įtvirtinant, kad  turtą deklaruoti privalėtų ir šie gyventojai: valstybės ar savivaldybių įstaigų vadovai, jų pavaduotojai ir jų šeimos nariai; valstybės ar savivaldybių įstaigų padalinių vadovai, jų pavaduotojai (taikoma struktūriniam padaliniui, nesančiam kitame struktūriniame padalinyje) ir jų šeimos nariai; strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių valstybės įmonių ir akcinių bendrovių bei nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovų pavaduotojai ir jų šeimos nariai; valstybės ar savivaldybių įmonių, kuriose valstybei ar savivaldybei priklausančios akcijos suteikia daugiau kaip 50 procentų balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, vadovų  pavaduotojai ir jų šeimos nariai; Lietuvos Respublikos Vyriausybės siūlymu į pareigas priimti Europos Komisijos nariai, Audito Rūmų nariai, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo ir Bendrojo Teismo nariai, Regionų komiteto nariai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nariai, teisminių ir kitokių tarptautinių institucijų pareigūnai ir jų šeimos nariai.

Siūloma nustatyti, kad turtą privalo deklaruoti ir kandidatai į pareigas, ir jų šeimų nariai. Taip pat siūloma nustatyti, kad kandidato į pareigas šeimų nariai deklaruoja turtą, ne tik turėtą atitinkamais kalendoriniais metais, kai jie ėjo tam tikras pareigas, bet ir už praėjusius metus, tai yra turėtą kalendoriniais metais anksčiau.

Korupcijos prevencijos įstatymo papildymo įstatymo projektu numatoma išplėsti informacijos, pateikiamos apie asmenį, siekiantį eiti pareigas, turinį. Siūloma pateikti informaciją apie galiojančias administracines nuobaudas už asmens padarytus administracinius teisės pažeidimus Taip pat pateikti  apie asmens atžvilgiu atliktus mokestinius patikrinimus, tyrimus, kurių metu buvo nustatyti mokesčių įstatymų pažeidimai (informacija pateikiama už paskutinius dešimt metų, skaičiuojant nuo rašytinio prašymo, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba pateiktų informaciją apie asmenį, gavimo dienos).

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo 2013 m. sausio 1 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Seimas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką