TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ketvirtą mėnesį iš eilės vartotojų pasitikėjimo rodiklis išlieka toks pat

Pusė Lietuvos gyventojų nesidomi, kaip tvarkomi ir saugomi jų asmens duomenys.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pusė Lietuvos gyventojų nesidomi, kaip tvarkomi ir saugomi jų asmens duomenys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas praneša, kad vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2010 m. gruodžio mėn. buvo minus 26 ir nuo rugsėjo mėnesio išlieka nepasikeitęs.

Gruodžio mėn. 5 procentai gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 58 – kad pablogėjo, 37 procentai manė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per metus nepasikeitė (lapkričio mėn. – atitinkamai 4, 57 ir 38 proc.). Vertindami tikėtinus savo šeimos finansinės padėties pokyčius per artimiausius 12 mėn., 12 procentų gyventojų nurodė, kad tikisi pagerėjimo, 31 procentas manė, kad finansinė padėtis pablogės (lapkričio mėn. – atitinkamai 14 ir 32 proc.). 54 procentai gyventojų manė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per artimiausius metus nesikeis.

Vertindami šalies ekonominę padėtį, 70 procentų gyventojų teigė, kad ekonominė padėtis per praėjusius metus pablogėjo, 7 procentai – kad pagerėjo, 23 procentai – kad nepasikeitė (lapkričio mėn. – atitinkamai 67, 7 ir 25 proc.).

Palyginti su lapkričio mėn., šiek tiek mažesnė gyventojų dalis prognozavo bedarbių skaičiaus didėjimą, tačiau gyventojai truputį blogiau vertino šalies ekonominės padėties perspektyvas bei savo galimybes bent kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn.

Gruodžio mėn. 22 procentai gyventojų tikėjosi, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. truputį pagerės, 41 procentas prognozavo pablogėjimą, 34 procentai teigė, kad padėtis išliks tokia pati (lapkričio mėn. – atitinkamai 19, 36 ir 42 proc.).

Gruodžio mėn. 12 procentų gyventojų tikėjosi bedarbių skaičių per artimiausius 12 mėn. mažėsiant, 53 procentai prognozavo tolesnį bedarbių skaičiaus augimą, iš jų 13 procentų – reikšmingą bedarbių skaičiaus didėjimą (lapkričio mėn. – atitinkamai 14, 56 ir 15 proc.).

Savo galimybes bent kiek sutaupyti per ateinančius 12 mėn. gyventojai vertino pesimistiškiau nei lapkričio mėn. Gyventojų, besitikinčių nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn., sumažėjo 3 procentiniais punktais.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime gruodžio mėn. skyrėsi vienu procentiniu punktu: mieste jis buvo minus 26, kaime – minus 27. Palyginti su lapkričio mėn., mieste vartotojų pasitikėjimo rodiklis nepasikeitė, kaime – sumažėjo vienu procentiniu punktu. Kaimo gyventojai, palyginti su lapkričio mėn., pesimistiškiau vertino savo namų ūkio finansinės ir šalies ekonominės padėties perspektyvas, bet šiek tiek sumažėjo manančiųjų, kad bedarbių skaičius toliau augs. 

Per metus, palyginti su 2009 m. gruodžio mėn., vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 24 procentiniais punktais. Ypač pasikeitė gyventojų nuomonė apie tikėtiną bedarbių skaičiaus augimą. Per metus gyventojų, prognozuojančių bedarbių skaičiaus augimą, dalis sumažėjo nuo 90 iki 53 procentų, iš jų prognozuojančių spartų bedarbių skaičiaus augimą – nuo 55 iki 13 procentų. Gyventojų, manančių, kad bedarbių skaičius išliks nepakitęs, dalis padidėjo 27 procentiniais punktais, prognozuojančių bedarbių skaičiaus mažėjimą – nuo 3 iki 12 procentų. Gyventojų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties blogėjimą, per metus sumažėjo nuo 65 iki 41 procento, prognozuojančių namų ūkio finansinės padėties blogėjimą – nuo 57 iki 31 procento. Palyginti su praėjusiais metais, gyventojų nuomonė apie galimybę nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn. truputį pagerėjo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką