TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiek padidėjo Lietuvos gyventojų skolos

Lietuvos smulkiems verslininkams ES pinigai dar tebėra toli horizonte.
A.Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos smulkiems verslininkams ES pinigai dar tebėra toli horizonte.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos gyventojų laiku negrąžintos skolos viršija milijardą litų. Vidutinė vieno skolininko pradelsta suma – 4 tūkst. litų. Be to, manoma, kad turėti vieną ar kelias skolas šiais laikais yra normalu. Tačiau, nepasaint to, gyventojai, anot skolų administratorių, dėl savo finansinės ateities yra nusiteikę optimistiškai.

Naujus metus pradėti be skolų. Taip nori Lietuvos gyventojai. Nepaisant to, skolininkų apstu, pasakojo LTV laidoje „Šiandien“ žurnalistė Irma Janauskaitė.

Naujų skolų skaičius per 2009 m. išaugo beveik 70 proc. Negrąžintų skolų skaičius padidėjo 77 proc. Vidutinė skolos suma – 68 proc., o skolos grąžinimo laikas nuo pusmečio pailgėjo iki metų.

„Žmonių noras grąžinti skolas iš tikrųjų nemažėja. Mes negalim išskirti to skaičiaus, kad, sakykim, išaugo skaičius atsisakančių grąžinti skolas. Tikrai ne. Tiesiog ilgėja skolų grąžinimo laikas, mažėja mėnesio įmokos, nes žmonės tikrai turi mažesnes galimybes grąžinti skolas“, – teigia „Lindorff“ filialo Lietuvoje vadovė Sigutė Seeman.

Galbūt todėl žmonės stengiasi susižinoti, ką daryti, kai esi skolininkas ir neišgali skolos grąžinti.

O pagrindinė priežastis, kodėl skolos susidaro, labai paprasta – trūksta pinigų. Apklausa parodė, kad grąžinti skolas labiausiai padėtų darbo susiradimas, pakeitimas arba papildomas uždarbis.

Ilgėja skolų grąžinimo laikas, mažėja mėnesio įmokos, nes žmonės tikrai turi mažesnes galimybes grąžinti skolas.

Šalies ekonominę ateitį apklaustieji vertina pesimistiškai. Mano, kad ji atsigaus tik po dvejų ar net 10 metų. Tuo metu savo pačių finansinę padėtį prognozuoja palankiai ir teigia, kad ji pagerės jau šiemet.

„Tai iš dalies yra džiugu, nes paneigia tą nuomonę, kad lietuviai yra pesimistų tauta. Tačiau iš dalies tai ir neramina, nes taip optimistiškai nusiteikę žmonės gali prisiimti naujus nepagrįstus įsipareigojimus“, – sako S.Seeman.

Nors gyventojai nusiteikę pozityviai, skolų administratorių prognozės nėra džiugios. Esą labai tikėtina, kad skolų tik daugės, jų sumos augs, o atidavimo laikas ilgės. Šiuo metu pradelstos gyventojų skolos – 1 mlrd. 220 mln. litų. Skolų mažėjimas numatomas 2012 m. 
 
 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pinigai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką