Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 1d. 13:34

Kiek valstybei kainuoja jos piliečių depresija?

Depresija – pavojinga ir mirtina liga
„Shuterstock“ nuotr. / Depresija – pavojinga ir mirtina liga

Lietuvoje, pagal oficialią statistiką, žmonių, kurie gydosi nuo depresijos, yra apie 25–30 tūkst. Tačiau depresija sergančiųjų mūsų šalyje iš tiesų gali būti kelis kartus daugiau. Dalis sergančiųjų į gydytojus nesikreipia, o kiti gydosi privačiose įstaigose, tad į oficialią statistiką nepatenka.

Skaičiuojama, kad Europos Sąjungoje depresijos tiesioginio gydymo ir netiesioginės išlaidos, susijusios su darbingumo praradimu, su žmogaus socialinių vaidmenų pablogėjimu ir kitomis komplikacijomis, siekia 1 procentą ES BVP.  Tai yra apie 118 mlrd. eurų per metus.

„Tai jei imtume tokį skaičiuką ir pamėgintume pritaikyti Lietuvai, tarkim, kad pas mus irgi yra tokia pati situacija, pas mus būtų per 700 mln. litų patiriamų nuostolių“, – skaičiuoja Sveikatos ekonomikos centro direktorius Romualdas Buivydas.

Tačiau gydytojai psichiatrai tvirtina, kad, taikant tinkamą gydymą, depresiją įmanoma visiškai išgydyti.

„Aš, kaip psichiatras, noriu pasakyti, kad depresija yra viena iš maloniausių ligų psichiatrams, nes jos gydymo rezultatai yra nepaprastai geri. Naudojant šiuolaikines priemones tai yra viena geriausiai gydymui pasiduodančių ligų“, – tikina gydytojas psichiatras Martynas Marcinkevičius.

VIDEO: „Pinigų karta“ apie depresiją
Lrt.lt
Temos: 2 Sveikata Depresija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:08
43:31
00:42

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką