2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kinija pateikė prekybos skundą PPO prieš JAV

Praėjus dienai po to, kai įsigaliojo naujieji JAV muitai milijardų dolerių vertės kiniškoms prekėms, Kinija pranešė apskundusi Jungtines Valstijas Pasaulio prekybos organizacijai (PPO).
Kinijos miestas Donguanas
Kinija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Dvi didžiausios pasaulio ekonomikos yra įsitraukusios į didelės apimties prekybos karą, kuris sekmadienį dar labiau sustiprėjo, kai abi šalys viena kitą „apdovanojo“ papildomais muitais.

„Naujieji JAV muitai iš esmės pažeidžia mūsų abiejų šalių vadovų pasiektą susitarimą Osakoje“, – pareiškė Kinijos prekybos ministerija, turėdama omenyje birželio mėnesį Japonijos mieste Osakoje vykusias diskusijas dėl prekybos.

„Kinija yra labai nepatenkinta ir ryžtingai tam priešinasi. Vadovaudamasi atitinkamomis PPO taisyklėmis, Kinija ryžtingai gins savo teisėtas teises ir interesus“, – pridūrė ministerija savo tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Skundas pateiktas PPO ginčų sprendimo įstaigai, pridūrė ministerija.

Naujausi Vašingtono įvesti muitai importui iš Kinijos įsigaliojo sekmadienį, Jungtinėms Valstijoms mėginant didinti spaudimą Pekinui pasirašyti naują prekybos susitarimą.

Papildomi muitai taikomi daliai 300 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms, importuojamoms iš Azijos milžinės, kurios iki šiol nebuvo apmokestintos papildomais muitais.

Pekinas į tai atsakė baudžiamaisiais muitais 75 mlrd. JAV dolerių vertės JAV prekėms, kurių dalis taip pat įsigaliojo nuo rugsėjo 1 dienos.

Šis prekybos ginčas išbalansavo rinkas ir sutrikdė ekonomikos augimą visame pasaulyje, o abiejų šalių prekybos derybos išlieka įstrigusios aklavietėje jau kelis mėnesius.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, susitikę didžiojo dvidešimtuko (G20) forume Osakoje, susitarė „visiškai įsitraukti“ į prekybą.

Visgi neseniai vykusiame didžiojo septyneto (G7) susitikime Prancūzijoje D.Trumpas kalbėjo apie naujus JAV ir Kinijos derybininkų pokalbius, taip trumpam paskatindamas finansų rinkas, tuo tarpu Kinijos užsienio reikalų ministerija teigė nieko apie tai nežinojusi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką