TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

​Kinija per 10 metų atims iš JAV didžiausios pasaulio ekonomikos titulą

Nandzingas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Nandzingas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kinija po dešimties metų gali aplenkti JAV ir tapti didžiausia pasaulio ekonomika, „ IHS Economics“ prognozes aprašo CNBS. IHS skaičiavo Kinijos ekonomikos dydį JAV doleriais, o ne pagal perkamosios galios paritetą (metodą, naudojamą palyginti skirtingų valiutų vertę).

Praėjusį mėnesį tarptautinė palyginimo programa, remiama Pasaulio banko ir Jungtinių Tautų, paskelbė prognozes, kad pagal perkamosios galios paritetą Kinija Jungtines Valstijas gali aplenkti jau šiemet. Tyrimo duomenimis, 2005 metais Kinijos bendrasis vidaus produktas (BVP) sudarė 43 proc. JAV ekonomikos, 2011 metais – jau 87 proc.

Tie, kurie naudoja perkamosios galios pariteto metodą, sako, kad tai yra tikslesnis ir daugiau pasakantis rodiklis. IHS sakė CNBC, kad nusprendė Kinijos ekonomikos dydį įvertinti doleriais, nes toks rodiklis yra geriausias, pasakantis daugiausia.

Dauguma tyrėjų sutinka, kad Kinija galiausiai aplenks JAV, tik jie nesutaria dėl laiko. Vieni tikina, kad tai bus 2021 metai, kiti prognozuoja Kiniją aplenksiant JAV 2028 metais.

„Per artimiausius dešimt metų tikimasi, kad Kinija iš naujo subalansuos greitą vartojimo augimą, tai padės vidaus ekonomikos struktūrai bei Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono ekonomikų augimui“, – sakė vienas IHS ekonomistų.

Dėl vartojimo išlaidų augimo Kinijos nominalusis BVP iki 2024 metų pasieks 28,25 trln. dolerių nuo dabartinių 10 trln. dolerių. JAV nominalusis BVP po dešimties metų turėtų siekti 27,31 trln. dolerių (dabar – 17,4 trln. dolerių).

Kinijos ekonomikos dalis pasaulio ūkyje turėtų išaugti nuo 12 proc. 2013 metais iki 20 proc. 2025 metais.

Dauguma tyrėjų sutinka, kad Kinija galiausiai aplenks JAV, tik jie nesutaria dėl laiko. Vieni tikina, kad tai bus 2021 metai, kiti prognozuoja Kiniją aplenksiant JAV 2028 metais.

Sparčiai augantis Kinijos vartojimas labai juntamas Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Vienas svarbus sektorius yra turizmas – Kinijos turistų išleidžiamų pinigų suma 2013 metais augo 26 proc. iki 129 mlrd. dolerių. Jungtinių Tautų duomenimis, Kinija yra daugiausia turizmui išleidžianti pasaulio valstybė.

Dėl to, pavyzdžiui, pasisekė Tailandui. Nuo 2012 iki 2013 metų kinų turistų padaugėjo net 68,8 proc. iki 4,7 mln.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką