Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 13d. 13:08

Kinijos eksportas dešimtmečio žemumose

. Tik apie 30 proc. ekonomikos Kinijoje priklauso nuo eksporto.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / . Tik apie 30 proc. ekonomikos Kinijoje priklauso nuo eksporto.
Kinijos eksportai gruodžio mėnesį buvo 2.8 proc. mažesni nei tuo pačiu metu 2007 metais. Tai – dar didesnis šalies eksporto nuosmukis nei lapkričio mėnesį, kai jis siekė 2,2 proc.

Šie skaičiai – dar vienas rimto ir staigaus prekybos kritimo įrodymas, dėl kurio Kinijoje buvo uždaryta daug fabrikų ir atlikta daug darbuotojų. Kinijos valdžia baiminasi, kad jei ekonominės problemos nesibaigs, šalyje kils socialiniai neramumai, pranešė „China Daily“.

Kaip rašo BBC korespondentas Šanchajuje Chrisas Hoggas, Kinijos ekonomika labiau nei bet kuri kita valstybė Azijoje, priklauso nuo vidinio savo gaminių ir paslaugų paklausos. Tik apie 30 proc. ekonomikos Kinijoje priklauso nuo eksporto.

Prekybos perteklius

Gruodžio mėn. Kinijos importai krito dar stipriau – 21.3 proc., rašo „China Daily“. Lapkričio mėn. šalies importai sumažėjo 17.9 proc. Kadangi Kinijos eksportas gruodį siekė 111.2 mlrd. JAV dolerių, o importo vertė buvo 72.2 mlrd. JAV dolerių, gruodį šalies prekybos perteklius buvo 39 mlrd. JAV dolerių. Tai antras pagal dydį prekybos perteklius Kinijos istorijoje. Didesnis buvo tik lapkričio mėn. perteklius, kai jis siekė 40.1 mlrd. JAV dolerių.

Pasak BBC korespondento, milžinišką importo nuosmukį iš dalies sąlygojo eksporto sumažėjimas. Daugiau nei pusę Kinijos eksporto sudaro šalyje pagaminti daiktai, į kuriuos įkomponuojamos iš užsienio importuoti komponentai. Taigi krentant eksportams, šių importuojamų komponentų poreikis taip pat krenta.

Remiantis Pasaulio Banko prognozėmis, Kinijos ekonomikos augimas 2009 metais sieks 7.5 proc. ir bus žemiausias nuo pat 1990-ųjų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką