TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinijos viliotinis Lietuvos verslininkams

Konferencijos akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Konferencijos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kinus labai domina lietuviškos prekės, todėl Lietuvos verslininkai yra kviečiami eksportuoti jas į šią Azijos galiūnę, tikina Kinijos atstovai.

„Kinijos rinka iš tiesų yra labai didelė. Anksčiau visą dėmesį skyrėme eksportui. Dabar, norėdami subalansuoti eksporto-importo apimtis, ne mažesnį dėmesį skiriame importui, – penktadienį Vilniuje įvykusioje konferencijoje, kurioje Lietuvos verslininkai buvo kviečiami į vieną iš didžiausių pasaulyje importo ir eksporto prekių mugių, šį rudenį įvyksiančių Kantone, sakė Kinijos užsienio prekybos centro generalinio direktoriaus pavaduotojas Liu Jian Junas. – Kinijos rinka yra daugiasluoksnė, todėl nesvarbu, kad Lietuvos prekių yra mažai. Jos yra labai laukiamos.“

Jis taip pat pažymėjo, kad Lietuva Kinijai yra svarbiausia šalis visame Pabaltijo regione.  Kinijos ambasados ekonomikos ir verslo patarėjas Liu Mingguo savo ruožtu pridūrė, kad jei dvišalės prekybos apimtys 2000 metais tesiekė 38.71 mln. JAV dolerių, tai 2008 metais šios apimtys perkopė 1 mlrd. dolerių ir iš viso sudarė 1.087 mlrd. dolerių. Ekonominio nuosmukio metu šie skaičiai buvo sumažėję, bet praėjusiais metais dvišalės prekybos apimtys vėl išaugo iki 1.026 mlrd. dolerių.

„Lietuviai tikrai turi ką parodyti mugėje. Galite didžiuotis savo gaminama pramonės produkcija. Todėl, labai kviečiame pasinaudoti mūsų siūloma verslo platforma, išsikovoti didesnę rinkos dalį ir būti unikalaus pasaulio prekybos renginio liudytojais“, – sakė L.J.Junas.

Labiausiai kinus domina Lietuvos medienos pramonė, aukštosios technologijos ir kitos sritys, kurias „galima vystyti kartu“.

Surengtos konferencijos tikslas – pakviesti Lietuvos verslininkus dalyvauti minėtoje mugėje, pristatant joje savo produktus.

Gaus privilegijų

Kinijos delegacijos vizito metu pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas, kuris Lietuvos pramoninkams suteiks privilegijų dalyvaujant Kantono mugėje: VIP statusą rezervuojant plotą mugėje, nemokamas konferencijų sales susitikimams ir prezentacijoms, nemokamą biuro vietą ir kt.

Pasak delegacijos atstovų, mugėje kasmet lankosi didžiausi Lietuvos mažmeninės prekybos atstovai. Tačiau mugė tarp Lietuvos verslininkų dar nėra atrasta kaip eksporto skatinimo priemonė.

Mugė vyks 110-ą kartą

Pasak mugės organizatorių, Kantono mugė yra vienas iš svarbiausių ir ilgą istoriją turinčių Kinijos užsienio prekybos įvykių, kasmet sukviečiantis tūkstančius verslininkų ir lankytojų iš viso pasaulio. Mugę kiekvienų metų pavasarį ir rudenį organizuoja Kinijos užsienio prekybos centras Guandžou mieste.

Kasmet čia pristatoma per 150 tūkst. kiniškų ir užsienio prekių rūšių. Apie 40 proc. prekių Kantono mugėje kasmet pristatomos pirmą sykį. Šiais metais mugė vyks spalio 15–lapkričio 5 dienomis ir bus suskirstyta į tris etapus. Spalio 15 – 19 dienomis bus pristatomi elektronikos ir namų ūkių elektros prietaisai, techninė įranga, statybinės medžiagos ir kt. Taip pat veiks Tarptautinis paviljonas.

Spalio 23–27 dienomis bus pristatomos plataus vartojimo prekės; dovanos; namų dekoracijos. Spalio 31–lapkričio 4 dieną bus pristatoma tekstilė ir apranga; avalynė; kanceliarinės prekės ir kt.

Per 58 tūkst. stendų

Planuojama, kad rudenį įvyksiančioje mugėje bus apie 58 tūkst. 600 stendų, išsidėsčiusių 50-yje atskirų parodinių sekcijų, skirtų 15-ai produktų kategorijų. Pavasarį įvykusioje 109-oje Kantono importo ir eksporto mugėje apsilankė 208 tūkst. 406 verslo atstovų iš 206 valstybių. Paviljonuose savo prekes pristatė daugiau nei 57 tūkst. įmonių, o parodos plotas siekė 1 160 000 kvadratinių metrų.

Pasak mugės organizatorių, verslo apyvarta šioje mugė pasiekė 36.86 mlrd. JAV dolerių. Rudenį įvyksiančioje parodoje tikimasi dar aktyvesnio dalyvavimo.

Mugė, kurią globoja Kinijos prekybos ministerija ir Guandžou provincijos vyriausybė, pradėta organizuoti prieš 54 metus ir šį rudenį įvyks jau 110-ąjį kartą.

Tarptautinis paviljonas

Apie 20 tūkst. mugės dalyvių – tai kiniškų prekių tiekėjai. Pasak P.L.Mingguo, visi jie yra kruopščiai atrenkami iš tūkstančių pretendentų, remiantis tam tikrais standartais, iš kurių pagrindiniai – jų eksporto apimtys ir bendradarbiavimo sutartys. „Šių tiekėjų gaminamos prekės turi atitikti Kinijos kokybės standartus. Pagal Kinijos įstatymus, prieš patekdama į parodą, kiekviena prekė yra griežtai patikrinama“, – sakė P.L.Mingguo.

Rudenį įvyksiančioje parodoje didžiausiu pajėgumu veiks 2007 metais įsteigtas Tarptautinis paviljonas, skirtas pristatyti ne Kinijoje gaminamas prekes. Pavasarį jame savo produkciją pristatė 534 įmonės iš 53 pasaulio vasltybių. Paviljoną aplankė dešimt nacionalinių ir regioninių delegacijų iš Nyderlandų, Turkijos, Indijos, Malaizijos, Korėjos, Singapūro, Šri Lankos, Honkongo, Makao ir Taivano provincijos.

Šiais metais Kantono mugėje buvo naujai įkurtas Produktų dizaino ir prekybos skatinimo centras, sukvietęs dizainerius ir mados specialistus. 800 įmonių ir per 2 tūkst. verslo atstovų dalyvavo kontaktų mugėje, kur sutarta dėl daugiau nei 200 dizaino paslaugų kontraktų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Verslas Kinija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką