Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 3d. 11:58

Klaipėdiečiai jau šią žiemą pajus biokuro jėgainės naudą

Termofikacinė jėgainė.
PST nuotr. / Termofikacinė jėgainė

Klaipėda pasirengusi artėjančiam šildymo sezonui, kuris, kaip ir visoje Lietuvoje, bus brangesnis nei pernai. Tiesa, šilumą atpigins šalia Klaipėdos pastatyta biokuro ir atliekų termofikacinė jėgainė. Nors oficialiai ji šią žiemą dar nedirbs pilnu pajėgumu, visgi sistemos derinimo darbai į sistemą patieks nemažai pigesnės šilumos.

Pasak bendrovės „Klaipėdos energija“ generalinio direktoriaus Vytauto Valučio, jėgainės statybos jau visai į pabaigą.

„Netrukus rašysimės sutartį, derinsime sąlygas, kokia kaina supirksime tiekiamą šilumą“, – sakė jis. Pilnai jėgainė veiks kitą šildymo sezoną, tačiau jau netrukus prasidės bandomieji sistemos darbai ir šiluma bus tiekiama. „Tai įtakos šilumos kainą dar šį sezoną“, – prognozavo V.Valutis. 

Ateityje ši jėgainė patieks 40-50 proc. Klaipėdai reikiamos energijos. Jau ir dabar iš nepriklausomų gamintojų „Klaipėdos energija“ superka apie 28 procentus reikiamos šilumos, gaunamos iš biokuro. Vasarą miesto poreikiams jos visiškai pakanka, tačiau žiemą, poreikiams išaugus, trūkstamą kiekį patieks pati bendrovė. 

Vasarą Klaipėdoje šilumos paros suvartojimo norma siekia 30 megavatų, o paspaudus itin stipriam šaltukui, koks vyravo šių metų vasarį (-20 ir daugiau) – paros norma pasiekia 350 megavatų. 

Kaina išaugo

Šilumos kaina per metus, nuo praėjusių metų rugsėjo, Klaipėdoje pabrango maždaug 15 procentų. Atsižvelgdamas į dujų kainų prognozes, V.Valutis teigė, kad kaina pesimistiškiausiu atveju kils ne daugiau kaip 4 procentais.

„Optimistinis variantas – šilta žiema“, – pridūrė vadovas, pastebėjęs, kad norėdami sutaupyti ir patys klaipėdiečiai didelių revoliucijų namų ūkyje nepadarė. Langus daugelis pasikeitė seniai, gelbstisi stiklindami balkonus. 

Renovuotų namų sąrašą papildė vos vienas kitas namas, tiesa, padaugėjo namų atnaujinusių šildymo punktus. „Apie 60 procentų namų turi naujus šilumos centrus. Tuomet jie dirba be žmogaus įsikišimo, reguliuoja šilumą pagal lauko temperatūrą visiškai automatiškai“, – pasakojo V.Valutis. 

Nuo spalio įsigaliosianti šilumos kaina uostamiestyje siekia 26,44 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio, kuris gyventojams yra lengvatinis ir siekia 9 proc.

44 šilumą tiekiančių įmonių sąraše Klaipėda pagal kainos dydį yra maždaug per vidurį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką