Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje pilnėja importui skirti konteineriai

Uosto vadovybei nepatinka Vyriausybės planai atimti pusę pelno.
„Klaipėdos Smeltės“ nuotr. / Krovos akimirka
Šaltinis: BNS
0
A A

Importas ir baltarusiškų krovinių tranzitas didina konteinerių gabenimo pajamas Klaipėdoje.

Krovos kompanija Klaipėdos konteinerių terminalas šių metų antrąjį ketvirtį gavo dvigubai daugiau pajamų iš konteinerių krovos nei pernai, trečiadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

Konteinerių per šių metų pirmą pusmetį krauta 34 proc. daugiau, palyginti su 2010 metų atitinkamu laikotarpiu. Iš viso terminale šiemet krauta 114,337 tūkst. TEU.

Daugiau pajamų gauta iš importinių konteinerių: importo konteineriai dažniausiai būna pilni, o dalis eksportuojamų konteinerių – tušti, jų krovos įkainis yra mažesnis. Tačiau, pasak Klaipėdos konteinerių terminalo generalinio direktoriaus Vaidoto Šileikos, jaučiamas ir eksporto atsigavimas.

„Augimo priežastimis galiu įvardyti išaugusį vartojimą, importo augimą ir baltarusišką tranzitą. Konteinerių krova augo ir dėl to, kad pusmečiui baigiantis daugėjo amerikietiškų automobilių, nes nuo liepos išaugo muito mokesčiai įvežant juos į Baltarusiją ir Kazachstaną“, – vardijo terminalo vadovas.

Pasak jo, baltarusiai jau dvejus metus aktyviai iš Kinijos importuoja įrenginius, skirtus cemento gamyklai statyti, mažiau – pabrangusių importinių kasdienio vartojimo prekių, o eksportuoja chemines medžiagas, trąšas. Pastarųjų eksportas tendencingai auga ir jų krovos augimas, kaip prognozuoja V.Šileika, nemažės.

Ne tokia džiuginanti antrąjį ketvirtį ratine technika gabenamų krovinių krovos apimtis, jai įtakos turėjo suprastėjęs baltarusiškų ratine technika gabenamų krovinių eksportas. Mažiau ratine technika gabenamų krovinių vežta ir dėl to, kad nuo praėjusių metų rugpjūčio ratinės technikos keltų liniją į Daniją perėmė bendrovė „Klasco“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
informacija
KLAIPĖDOS KONTEINERIŲ TERMINALAS, UAB
Vadovas: Vaidotas Šileika Darbuotojų sk.: 194 2015m . Pajamos: 20 - 30 mln. Eur
KLASCO, AB KLAIPĖDOS JŪRŲ KROVINIŲ KOMPANIJA
Vadovas: Audrius Pauža Darbuotojų sk.: 467 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką