Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos biudžetininkų algos sugrįš į ikikrizinį lygį

Klaipėdiečius pirmadienio rytą pasitiko nubalęs miestas.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėda
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetinių įstaigų darbuotojams šie metai turėtų būti sotesni – norima padidinti atlyginimų fondą 5 proc. Skaičiuojama, kad beveik 8 tūkst. uostamiesčio biudžetininkų atlyginimų fondas padidės 5 mln. Lt.

Šiam siūlymui dar turi pritarti Klaipėdos miesto savivaldybės taryba vasario mėnesį, kai bus svarstomas miesto biudžetas. 15min.lt jau skelbė, kad praėjusiais metais pavyko įgyvendinti biudžeto planą ir buvo surinkta kiek daugiau nei 0,5 mln. Lt. Nors gyventojų pajamų mokesčio nepavyko surinkti tiek, kiek buvo suplanuota, kiti rodikliai – geri. 

Svarstydami šių metų biudžetą uostamiesčio politikai nusprendė, jog šiemet mokos fondą įstaigoms jau galima sugrąžinti į ikikrizinį lygį padidinus jį 5 proc. 

Mokos fondai sporto, kultūros, švietimo ir kitoms įstaigoms buvo sumažinti 2009-aisiais.

„Noriu padėkoti visiems tiems žmonėms, kuria buvo kantrūs ir supratingi“, – teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, vienas iš tarybos narių, atkakliai gynusių atlyginimų didinimo idėją. 

Jeigu miestas turi galimybę sugrąžinti asignavimus bent į ikikrizinį lygį,  tai ir reikia padaryti“, – teigia V.Grubliauskas.

Biudžetinių įstaigų vadovai turės galimybę skirto darbo užmokesčio fondo ribose nustatyti darbuotojams didesnius atlyginimų koeficientus.

Meras tikisi, kad šiam siūlymui pritars ir Savivaldybės tarybos dauguma, ir opozicijoje esantys politikai.

„Šią korekciją, kuri būtų atliekama iš savivaldybės biudžeto, vertinčiau kaip  garbingą ir korektišką žingsnį. Biudžetinio sektoriaus darbuotojai – ne ta grupė,  kuri gali pasigirti didelėmis pajamomis, tačiau jų dėka buvo įveikiamos krizės  pasekmės. Jeigu miestas turi galimybę sugrąžinti asignavimus bent į ikikrizinį lygį,  tai ir reikia padaryti“, – teigia V.Grubliauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką