Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos ligoninių nuostoliai dėl „Snoro“ griūties – paslaptis

J.Sąlyga neigia, kad jo vadovaujamos įstaigos vardu pirkta vertybinių popierių už 6 mln. Lt.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / J.Sąlyga neigia, kad jo vadovaujamos įstaigos vardu pirkta vertybinių popierių už 6 mln. Lt.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas į kitą šnairomis žvelgiantys dviejų kaimyninių Klaipėdos ligoninių vadovai lyg susitarę nutyli, kokių nuostolių jų vadovaujamos įstaigos patirs dėl banko „Snoras” žlugimo.

Praėjusią savaitę Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Jūrininkų ligoninę prašydama patvirtinti arba paneigti informaciją, kad ši įstaiga yra įsigijusi banko „Snoras“ vertybinių popierių maždaug už 6 mln. Lt.

Obligacijų nepirko?

„Jeigu šis faktas pasitvirtintų, tai nusikaltimas. Juk ši ligoninė nėra uab’as, tai viešoji įstaiga, pavaldi ministerijai ir išlaikoma iš mokesčių mokėtojų pinigų. Tačiau pirmiausia norime sulaukti įstaigos vadovo atsakymo, tada spręsime, ką daryti toliau“, – tikino komisijos pirmininkas Kęstas Komskis. Apie 6 mln. Lt investiciją, kuri liko įšaldyta bankrutavusiame banke, parlamentarui esą pranešė šios ligoninės darbuotojas.

Įstaigos vadovas Jonas Sąlyga neigė kalbas apie milijoninę investiciją, kuri pražuvo. „Šiame banke yra mūsų atsiskaitomoji sąskaita ir indėliai. Dabar laukiame draudimo išmokų. Nei akcijų, nei obligacijų tikrai nesame įsigiję“, – tvirtino jis.

Nutylėti nepavyks

„Snore“ nemažas sumas laikė ir Klaipėdos universitetinė ligoninė. Per šį banką buvo mokami atlyginimai ir visiems jos darbuotojams. Apie tai, kiek pinigų savivaldybei pavaldi įstaiga neteks, vadovas Vinsas Janušonis taip pat nekalba. Penktadienį su juo susisiekti nepavyko. Tačiau po poros savaičių jam teks pasiaiškinti savivaldybės tarybos nariams, kurie iškvietė vyriausiąjį gydytoją į artimiausią posėdį.

„Savivaldybė šios ligoninės nekontroliuoja, ji yra tik jos steigėja ir kasmet reikalauja veiklos ataskaitų. Po banko griūties paaiškėjo, kad biudžetinėms miesto įstaigoms tai didelių nuostolių neatnešė, o viešosioms įstaigoms jau pateiktos mano pasirašytos užklausos, tad dabar laukiame jų atsakymų“, – teigė savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Nuostoliai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką