Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Klaipėdos nafta“ dešimtadalį krovinių gaus iš „Gazprom Neft Trading“

 „Klaipėdos nafta“
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / „Klaipėdos nafta“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien AB „Klaipėdos nafta“ pasirašė ilgalaikę sutartį su Austrijoje registruota bendrove „Gazprom Neft Trading GMBH“ dėl mazuto krovos „Klaipėdos naftos“ terminale. Mazuto tiekimas prasidės nedelsiant, „Gazprom Neft Trading GMBH“ sutartyje įsipareigojo, kad minimalūs perkraunamo mazuto kiekiai sudarys nuo 10 iki 15 proc. visų „Klaipėdos naftos“ valdomo terminalo pajėgumų. Per metus Klaipėdoje galima perkrauti 7,1 mln. tonų naftos ir jos produktų.

„Sutartis su vienos didžiausių Rusijos naftos bendrovių „Gazprom Neft“ dukterine įmone ne tik atitinka mūsų siekį suformuoti ilgalaikių užsakymų portfelį – ji taip pat leis užsitikrinti stabilią krovą ne tik žiemą, kai krovinių kiekis terminale natūraliai auga dėl sezoniškumo, bet ir vasarą, kai mazuto krova gerokai sumažėja. Be to, sutartį pasirašėme tiesiogiai, be tarpininkų, o tai ne tik rodo augantį pasitikėjimą bendrove, bet ir turės teigiamos įtakos jos veiklos rezultatams“, – pažymėjo AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Iki šiol „Gazprom Neft Trading“ per Klaipėdos terminalą tiekdavo tik pavienes mazuto partijas. Tokia ilgalaikė, didesnį mazuto kiekį garantuojanti, sutartis pasirašoma pirmą kartą.

Rugsėjo 14 dieną „Klaipėdos nafta“ pasirašė ilgalaikę sutartį su bendrove SOMITEKNO Ltd., kuri leis užsitikrinti vakuuminio gazolio krovą iki kitų metų rugpjūčio. Didžiausias įmonės klientas ir toliau išlieka bendrovė „Orlen Lietuva“.

Per dešimt šių metų mėnesių „Klaipėdos nafta“ perkrovė 6,4 mln. tonų krovinių (5 proc. daugiau nei 2009 metais per tą patį laikotarpį) ir gavo 100,4 mln. litų pajamų (7 proc. daugiau nei pernai).

Per 2009–uosius „Klaipėdos nafta“ uždirbo 37,603 mln. litų grynojo pelno – 31,5 proc. daugiau nei 2008 metais, o bendrovės apyvarta pernai siekė 116,349 mln. litų – 2,7 proc. mažiau nei 2008–aisiais.

Valstybei priklauso 70,63 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

 
informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 396 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką