Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Klaipėdos nafta“ pasirašė sutartį su SGD laivo-saugyklos tiekėja kompanija „Hoegh LNG“

Pasirašoma sutartis
Energetikos ministerijos nuotr. / Pasirašoma sutartis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 2 d. AB „Klaipėdos nafta“ pasirašė plaukiojančios suskystintų gamtinių dujų saugyklos su dujinimo įrenginiu (laivas-saugykla) išperkamosios nuomos sutartį su laivo-saugyklos gamintoja, kompanija „Hoegh LNG“.

„Džiaugiamės, kad suskystintų gamtinių dujų terminalo projektas ir toliau įgyvendinamas sklandžiai, visi numatyti darbai atliekami pagal planą. Įsigyti laivą-saugyklą buvo vienas svarbiausių darbų vykdant SGD terminalo projektą, kuris ir buvo įvykdytas pasirašius šią sutartį. Šis laivas-saugykla padės Lietuvai sumažinti priklausomybę nuo vienintelio dujų tiekėjo bei pradėti pirkti dujas rinkos sąlygomis“, – sakė AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Laivo-saugyklos nuomos kaina apima visus laivo-saugyklos veiklos, priežiūros, remonto ir remontui reikalingų medžiagų, laivo įgulos bei draudimo išlaidas. Sutarties sumoje taip pat įskaičiuoti ir specialistų mokymai. Tiekėjas užtikrins, jog plaukiojanti suskystintų gamtinių dujų saugykla į Klaipėdos uostą atplauktų ir veiklos pradžią skelbtų 2014 m. pabaigoje. Po dešimties metų nuomos „Klaipėdos nafta“ galės laivą-saugyklą išsipirkti ir laivą operuoti pati. Po išpirkimo periodo laivas-saugykla turėtų tarnauti dar 30 metų.

„Mes džiaugiamės užmezgę ilgalaikius ryšius su „Klaipėdos nafta“ ir tikimės sklandaus SGD laivo-saugyklos operavimo Klaipėdos uoste. Mums taip pat malonu, kad bus galimybė dirbti kartu su Lietuvos ekspertais, kurie bus samdomi mūsų bendrovės ir padės plėtoti šį svarbų Lietuvai projektą“, – pažymėjo kompanijos „Hoegh LNG“ vadovas Sveinungas Stohle.

Anot R.Masiulio, tokio tipo laivus-terminalus rinkoje yra įprasta nuomoti, o ne pirkti. „Klaipėdos nafta“ šį laivą-saugyklą nuomos dešimt metų, per tą laiką įgis jo valdymo patirties, ir vėliau galės išpirkti už pakankamai žemą kainą palyginus su tokio tipo ir amžiaus laivų-saugyklų kainomis pasaulyje.

AB „Klaipėdos nafta“ vykdytame tarptautiniame „Suskystintų gamtinių dujų plaukiojančios saugyklos su dujinimo įrenginiu įsigijimo“ pirkime dalyvauti panoro trys tiekėjai. Norvegijos kapitalo bendrove „Hoegh LNG“ pasiūlymas buvo pripažintas ekonomiškai naudingiausiu dėl geriausio pasiūlymo kainos ir kokybės santykio. Palyginimui kitos dvi „Klaipėdos naftos“ paskelbtame konkurse dalyvavusio įmonės – Norvegijos bendrovė „Golar LNG“ ir JAV „Excelerate Energy“ – siūlė didesnes laivų nuomos kainas.

informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 397 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką