Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos uoste – mažesnės rinkliavos kruiziniams laivams

Pirmasis kruizinis laivas į Klaipėdą atplauks jau pirmadienį.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Pirmasis kruizinis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste sudaromos palankesnės sąlygos atplaukti kruiziniams laivams – Vyriausybės nutarimu tokiems laivams yra sumažintos uosto rinkliavos. Tikimasi, kad tai padidins Klaipėdos uosto konkurencingumą kitų Baltijos jūros uostų atžvilgiu ir paskatins jūrinį turizmą į Lietuvą.

Kruiziniams laivams, per kalendorinius metus pakartotinai atplaukiantiems į Klaipėdos uostą, jau nuo antro įplaukimo rinkliava sumažės 20 procentų. Be to, itin dideliems kruiziniams laivams, kurių talpa didesnė nei 50 tūkst. bruto tonažo vienetų (BT), nustatyta viršutinė visų uosto rinkliavų riba, atitinkanti 50 tūkst. BT laivams taikomą dydį, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Iki šiol visos uosto rinkliavos buvo skaičiuojamos pagal laivo bruto tonažą. Kruizinių laivų tonažas dėl konstrukcinių ypatumų yra ypač didelis, pavyzdžiui, lainerio „Costa Magica“ tonažas yra 102 587 BT. Todėl uosto rinkliavos tokiam laivui siekia apie 162 tūkst. litų. Pagal naująją rinkliavų tvarką laineris „Costa Magica“, įplaukęs į Klaipėdos uostą antrą kartą per metus, sutaupytų apie 78 tūkst. litų.

Sumažinus rinkliavas Klaipėdos uostas galės lengviau konkuruoti su kitais Baltijos jūros uostais. Tikimasi, kad į Klaipėdą atplauks daugiau kruizinių laivų, o per ilgesnį laiką iš rinkliavų pavyks surinkti daugiau lėšų. Be to, padidės lainerius aptarnaujančių įmonių pajamos, daugiau mokesčių bus sumokama į valstybės biudžetą.

Klaipėdos uosto rinkliavų dydžiai pakeisti Susisiekimo ministerijos siūlymu. Tokį sprendimą paskatino rinkos pokyčiai bei kruizinės laivybos srityje veikiančių Klaipėdos kompanijų siūlymai.
Preliminariais Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos duomenimis, 2009 m. kruizinės laivybos sezono metu į Klaipėdą atplauks 50 kruizinių lainerių, uostamiestyje iš viso apsilankys apie 38 tūkst. kruizinių keleivių.

Pastaraisiais metais kruizinė laivyba, buvusi išimtinai tik prabangaus poilsio ir pramogų sfera, tapo prieinama ir vidutines pajamas gaunantiems turistams. Tačiau siekdama išlaikyti keleivių srautus ekonominio nuosmukio sąlygomis, pasauliniu mastu ši jūrinio turizmo sritis optimizuoja kaštus, mažina kelionių kainas, suteikia keleiviams papildomas paslaugas. Kruizinių linijų kompanijos, uostai, ekskursijų organizatoriai taip pat mažina savo paslaugų įkainius, taiko nuolaidas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką