Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 27d. 09:24

Klaipėdos valdžia už automobilių statymą surinko dvigubai daugiau

Nuo rugsėjo pirmosios iki birželio pirmosios automobilių stovėjimas centrinėse Palangos gatvėse atpigo iki 1 Lt už valandą.
15min.lt nuotr. / Klaipėdoje į biudžetą už automobilių statymą pririnkta per 3,7 mln. Lt.

Pernai vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą į Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetą surinkta 3,7 mln. litų, tai yra 1,4 mln. (37 proc.) daugiau nei 2012 metais (2,3 mln. Lt).

Kaip informuoja Klaipėdos miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus, prieš trejetą metų tokia rinkliava įvesta siekiant gerinti miesto ekologinę būklę,
mažinti automobilių srautus senamiestyje ir miesto centrinėje dalyje. Surinktos lėšos  skiriamos naujų parkavimo aikštelių įrengimui, viešojo transporto infrastruktūros priežiūrai ir plėtojimui, kiemų remonto darbams ir kt.

Pasak R.Mockaus, rinkliavos augimą lėmė išaugęs vairuotojų sąmoningumas, beveik 70 proc. padidėjęs atsiskaitymo už parkavimo paslaugas SMS žinutėmis skaičius (surinkta apie 360 tūkst.  litų), įvestas vadinamas „užmaršumo mokestis“ (jei per parą pažeidėjas susimoka užmaršumo mokestį – nesurašomas protokolas baudai mokėti), kurio surinkta apie 400  tūkst. litų, pagerėjęs rinkliavos administravimas, t. y. rinkliavos surinkimas ir  išieškojimas.

Iš surinktų 3,7 mln. Lt pernai jau buvo panaudoti 3,1 mln. Lt. Iš jų – automobilių stovėjimo aikštelių įrengimui, kiemų remontui, ženklinimui, autobusų laukimo paviljonų įrengimui – apie 500 tūkst. Lt.; viešojo transporto veiklai plėtoti, infrastruktūrai vystyti, dujomis varomiems ekologiškiems  autobusams pirkti – apie 1,2 mln. Lt; rinkliavai administruoti ir lizingui už parkomatus mokėti – apie 1,4 mln. Lt.

Likusią lėšų dalį šiemet planuojama panaudoti kiemų remonto darbams, eismo saugumo priemonių įrengimui ir viešojo transporto infrastruktūros vystymui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką