Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje jau trūksta naujų butų

Daugiabučiai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Daugiabučiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ specialistai stebi, kad būsto rinka 2011 metus pradėjo gerokai optimistiškesnėmis nuotaikomis ir geresniais lūkesčiais nei paskutinius trejus metus.

Bendrovės Vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovas Saulius Vagonis teigia, kad rinkoje nebeliko kainų kritimo perspektyvų ir pesimistiškų prognozių. „Tą patvirtina ir didžiausių rinkos dalyvių elgsena – komerciniai šalies bankai vėl pradeda konkuruoti būsto paskolų portfeliu, nekilnojamojo turto plėtotojai atgaivina naujų projektų statybas“, – sakė S.Vagonis.

Visgi ryškesnių teigiamų rinkos pokyčių ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos didmiesčiuose reikėtų tikėtis tik antroje šių metų pusėje.

„Metų pradžioje butų kainos Lietuvos didmiesčiuose smuktelėjo gan simboliškai – vos 0,4 proc. Neigiami pokyčiai per šį laikotarpį buvo užfiksuoti visuose Lietuvos didmiesčiuose. Įvertinus kainų kitimo dydžius, galima kalbėti apie tai, kad Lietuvos būsto rinkoje susiformavo jau pakankamai stabilus kainų “dugnas„“, – sakė S.Vagonis.

„Ober-Haus“ duomenimis, per 2011 m. pirmąjį ketvirtį, Lietuvos didmiesčiuose neparduotų naujos statybos butų skaičius jau pastatytuose daugiabučiuose sumažėjo 8 proc. iki 2600 butų.

Šiuo metu 2007-2011 m. statytuose daugiabučiuose namuose Vilniuje siūloma įsigyti virš 1200 butų, Kaune – apie 570 butų, Klaipėdoje – virš 760 butų, o Šiauliuose ir Panevėžyje kartu – virš 80 naujos statybos butų.

Anot S.Vagonio, nepaisant augančio būsto rinkos aktyvumo, anksčiau pastatytų butų pardavimas nevyksta taip sparčiai, kaip to norėtų statytojai.

„Vangų pardavimo procesą lemia tai, kad didžiausią dalį pasiūlos sudaro vis dar neišparduoti, prastais architektūriniais sprendimais pasižymintys, todėl mažiausiai patrauklūs, butai“, – teigia ekspertas.

Drąsiau imamasi naujų projektų. Aktyvumas kol kas pastebimas tik sostinėje. Šiuo metu Vilniuje statoma apie 16 daugiabučių namų projektų, kuriuose planuojama įrengti 1100 butų.

„Atrodo, kad nuogąstavimai, jog pirkėjas po krizės jokiu būdu nebepirks nepastatyto būsto, nepasitvirtino. Šiuo metu pirkėjas dažniausiai tiesiog neturi perspektyvaus pasirinkimo ir yra priverstas rinktis iš pastatytuose projektuose esančių likučių arba pirkti tinkamą variantą dar tik statomame name“, – sako S. Vagonis. „Ober-Haus“ statistika rodo, kad iš dabar Vilniuje statomų 1100 butų šiuo metu yra parduota ir rezervuota apie 30%.
 

informacija
OBER - HAUS NEKILNOJAMAS TURTAS, UAB
Vadovas: Remigijus Pleteras Darbuotojų sk.: 58 2015m . Pajamos: 3 - 5 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką