Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl įmonės vengia skolintis iš bankų?

Sigitas Besagirskas
BFL nuotr. / Sigitas Besagirskas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Nemaža dalis didžiausių šalies gamybos įmonių šiemet planuoja investicijas į plėtrą, bet daug skolintis iš bankų nežada, skelbia Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktorius Sigitas Besagirskas teigia, kad skolintis iš bankų įmonės vengia nenorėdamos dalintis ir taip maža marža gamybos sektoriuje.

„Nors mūsų įmonių apyvarta viršijo prieškrizinį lygį, bet įmonių pelningumas dar labai stipriai atsilieka nuo prieškrizinio lygio. Tai reiškia, kad įmonės uždirba gerokai mažiau. Tuo tarpu tradicinėje pramonėje maržos yra pakankamai mažos. Dalintis ta marža su banku ne visada įmones motyvuoja“, - „Žinių radijo“ laidoje „Finansai:faktai ir nuomonės“ kalbėjo S.Besagirskas.

Pasak jo, dar viena priežastis, kodėl įmonės nenori skolintis iš bankų – tai jau šiek tiek nusistovėjusi ekonomika. „Įmonės jau dirba stabiliau, jos įgijusios didesnį pasitikėjimą. Nebėra tie laikai, kurie buvo prieš 2-3 metus. Gamintojai dažnai duoda įrangą išsimokėtinai. Žinau ne vieną įmonę, kuri gauna įrangą ir išsimoka ne lizingo bendrovei ar bankui, o tiesiai gamintojui.“

S.Besagirsko teigimu, skolinimasis verslui iš bankų vis dar išlieka sudėtingas.

2014 m. pirmąjį pusmetį investicijas į naujus įrenginius ir turimų modernizavimą planuoja 58,7 % apklaustų gamybos įmonių. 49 % planuojančių investicijas šių metų pirmąjį pusmetį pramonės įmonių naudos savo sukauptas lėšas, rodo apklausos duomenys.

Visą laidos „Finansai:faktai ir nuomonės“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Komentarai
Temos Paskola
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką