Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl mes brangiai mokame už šildymą?

Radiatorius
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Radiatorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Jie perka kurą patys iš savęs gerokai brangiau nei rinkoje, tačiau jiems galima. Jie nemoka, nors mes jiems mokam, o meras V. Navickas prisiima jų skolas. Jie teikia paslaugas, neturėdami licencijos, bet teisėsauga persekioja ne juos, o jų oponentus. Jie – tai keturi „Rubikono vyrai“.

Vienas iš keturių Linas Samuolis skuba į savivaldybės liftą. LNK „Paskutinė instancija“ – iš paskos. „Kodėl ten, kur jūsų nėra, šiluma kainuoja mažiausiai 20 proc. pigiau?“ – klausiam. „Nieko negaliu paaiškinti“, – atsako jis. Kitas klausimas, dar vienas. „Jūs neteisingai formuluojate klausimą“, – aiškina pašnekovas. „Kaip jums pavyko susitarti su Vilniaus apygardos prokuroru Ramučiu Jancevičiumi?“ – šaukiam pavymui. „Nepažįstu tokio“, – neatsisukdamas meta vienas iš keturių.

O dabar įsivaizduokite blogiausią savo gyvenimo dieną. Jūs turite tai, ko reikia politikų globojamam verslui. Tolesnio jūsų gyvenimo scenarijus toks. Ekonominė policija kelia bylą, išneša iš namų visus dokumentus. Jūs paralyžiuoti. Tada ateina jis ir sako: „Parduok“. Pasiūlo pigiai. Jūs nesutinkate. Kitą dieną – apklausa ekonominėje policijoje. Vėl derybos. Jūs suprantate, kad išeities nėra. Bankai, pajutę svilėsius, nutraukia sutartis. Jūs parduodate.

Čia būtų galima dėti tašką, tačiau Jūratės Žeimienės, priverstos parduoti savo verslą vadinamiesiems „Rubikono vyrams“, gyvenime tai buvo tik naujų problemų pradžia. Kai ji jiems pardavė savo verslą, „Rubikono vyrai“ ją apvagino.

Bylą jau ilgiau nei metus tiria Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba. Sąskaitos – areštuotos. Apie teismo sprendimą dėl arešto, kurį galima skųsti per 14 d., Generalinės prokuratūros prokurorė Rasa Miltinytė J. Žeimienę informavo po kelių mėnesių. Bylos keliamos ir šeimos nariams. Persekiojamoji dar nei sykio neapklausta ir savo statuso nežino. „Aš paklausiau advokato, ar tebeesu Lietuvos pilietė. Jis pasakė, kad esu, sprendžiant iš paso, kurį turėjau“, – pasakoja J.Žeimienė.

Svarbi aplinkybė – byla FNTT buvo iškelta būtent tuo metu, kai J.Žeimienė, Vilniaus tarybos narė, buvo parengusi visus dokumentus, surinkusi ekspertų išvadas, pagal kurias „Rubikono vyrai“ užvaldė sostinės šildymo verslą. Medžiaga buvo perduota tai pačiai Generalinei prokuratūrai. Ši viešąjį interesą ginti atsisakė tuo pretekstu, kad kraustant savivaldybę iš vieno pastato į kitą dingo pirminiai šilumos tinklų nuomos sutarties dokumentai.

LNK „Paskutinę instancija“ – šįvakar 19.40 val.

Komentarai
Temos Šildymas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką