TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl reikia domėtis asmenine kredito istorija?

Paskolos kaina
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Spąstai
Šaltinis: 15min
0
A A

Didelė dalis žmonių visiškai nesidomi savo kredito istorija. Dažniausiai tai tampa aktualu, kai jums pasiūlomos paskolos prastesnėmis sąlygomis ar apskritai negaunama paskola.

Tačiau savo kredito istorija patartina domėtis nuolat, ypač jei savo finansinius įsipareigojimus vykdote nereguliariai ar dažnai pamirštate apmokėti įvairias sąskaitas. Net kelios laiku nesumokėtos dešimtys litų gali ilgam sugadinti jūsų kredito istoriją. Neigiamas įrašas joje atsiranda tada, kai savo įsiskolinimus vėluojate vykdyti nuo 30 iki 60 dienų.

Domėtis savo kredito istorija reikėtų ne tik dėl to, kad galėtumėte reguliuoti savo finansinį elgesį, bet ir dėl galinčių pasitaikyti nesusipratimų ar klaidų. Juk būna įvairių situacijų – sumokama neteisinga suma, pamirštama dalis sumos, pinigai pervedami ne į tą sąskaitą ir pan.

Net kelios laiku nesumokėtos dešimtys litų gali ilgam sugadinti jūsų kredito istoriją. 

Jei pasitikrinę kredito istoriją radote neatitikimų ar netikėtų skolų, kreipkitės į kreditorių, kad patikrintų informaciją ir, klaidas ištaisęs, apie tai informuotų kreditų biurą.

Žinoma, jei jūsų kredito istorijos įrašai apie nepadengtus įsiskolinimus yra pagrįsti, rekomenduojama juos kuo skubiau padengti.  Įrašas apie buvusią skolą kredito istorijoje bus saugomas dar 10 metų, tačiau kuo greičiau padengsite savo įsiskolinimus, tuo mažesnę neigiamą įtaką jis turės.

Su savo kredito istorija galite nemokamai susipažinti prisijungę prie Lietuvos banko Paskolų rizikos duomenų bazės per http://www.lb.lt/kiekskolingas. Čia kaupiami bankų ir kredito unijų pateikti duomenys apie 1 000 Lt ir didesnių paskolų turėtojus.

Taip pat galite pasinaudoti asmeninės kredito istorijos sistemos „Mano Creditinfo“ paslaugomis – šiam kreditų biurui duomenis teikia finansų, telekomunikacijų, draudimo, komunalinių paslaugų ir kitų sektorių įmonės.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos banku.

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką