Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kodėl tos pačios prekės skirtinguose miestuose kainuoja ne tiek pat?

Tos pačios prekės, parduodamos skirtinguose prekybos tinkluose ir skirtinguose miestuose, kainuoja ne tiek pat, ir tai yra visiškai normalu. Taip sako Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas.
Pirkiniai
Pirkiniai / 123rf.com nuotr.

LRT RADIJO klausytoja domisi, kodėl skiriasi tų pačių prekių kainos skirtingose parduotuvėse ir skirtinguose miestuose. „Visagine „Norfos“ parduotuvėje pirkau pakelį miežinių kruopų, jis kainavo 31 centą. Utenoje, „Rimi“ parduotuvėje pirkau tokį patį miežinių kruopų pakelį, ir ten jis kainavo 47 centus. Kodėl taip skiriasi kainos?“, – teiraujasi ji.

Anot L.Vilimo, kainų skirtumą sąlygoja įvairūs veiksniai – parduotuvės dydis, sąlygos, dėl kurių prekybininkai susitaria su tiekėjais, ir pan.

„Tad nereikėtų tuo stebėtis, tai – normalu. Būtų daug keisčiau, jei prekės visuose miestuose ir įvairiausiose parduotuvėse kainuotų tiek pat. Tada tikrai būtų netvarka ir galėtume teigti, jog konkurencija visai neveikia, niekam nereikėtų derėtis, visi gautų vienodą kainą. Bet laisvoje rinkoje taip nėra, turi būti konkuruojama ir deramasi pagal savo derybines galias. Matyt, šiuo atveju vieno tinklo parduotuvės išsiderėjo geresnes sąlygas, nei kito“, – aiškina specialistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius