Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 2d. 19:48

Kodėl verta išjungti kompiuterį?

Kompiuteris
Photos.com nuotr. / Kompiuteris

Jūsų įmonės darbuotojai mėgsta palikti neišjungtą kompiuterį? Tai gali jums brangiai kainuoti. Yra bent trys svarios priežastys, kodėl jį vertėtų išjungti.

Nemaža dalis darbuotojų, po darbo paliekančių įjungtą kompiuterį, tiesiog tingi jį išjungti, o kitą darbo dieną vėl laukti kol jis „pasikraus“. Dar kiti teisinasi galvoję, kad išjunginėti kompiuterius „nesveika“.

Tačiau nė vienas iš šių pasiteisinimų negali nusverti priežasčių, dėl kurių kompiuterius verta išjunginėti.

1. Kompiuterio dėvėjimasis. Veikiant kompiuteriui po truputį dėvisi jo diskas ir elektrolitiniai kondensatoriai. Pastarieji laikui bėgant išdžiūna ir būtent dėl to atsiranda įvairių gedimų, ypač maitinimo šaltinių ir sisteminių plokščių.

2. Virusai ir įsilaužimai. Kol kompiuteris įjungtas, į jį galima įsilaužti, gali pakliūti įvairūs virusai, jis gali apkrėsti kitus kompiuterius.

3. Elektros sunaudojimas. Tarkime, jūsų įmonėje yra 10 kompiuterių. Kiekvienas iš jų naudoja apie 100W per valandą (budėjimo režimu, kai išjungtas monitorius). Per 16 vakaro ir nakties valandų, susidarys 1,6 kWh po 0,33 Lt – apie 0,53 Lt kompiuteriui per naktį.

Darbo dienų, t.y. naktų – apie 260. Savaitgaliais ir kitomis nedarbo dienomis (iš viso apie 100 dienų) kompiuteris visiškai veltui dirbs po 24 val. – tai bus maždaug po 0,8 Lt/parai.

Tokiu būdu vienas neišjunginėjamas kompiuteris jums kainuos apie 260x0,53+100x0,80=218 Lt per metus. Taigi, jei visi 10 jūsų įmonės kompiuterių būtų neišjunginėjami, per metus jums tai kainuotų papildomai apie 2180 Lt.

Ar jūs pasirengę išleisti tokią sumą vien dėl jūsų darbuotojų tingumo ar kvailų įsitikinimų? 

verslosavaite.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką