Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 15d. 11:26

Kokia bus mėnesinė infliacija?

Skaičiai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Skaičiai

Statistikos departamentas prognozuoja, kad pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota infliacija 2009 m. gruodžio mėn., palyginti su 2009 m. lapkričio mėn., tikėtina, sudarys -0,2 procento.

Metinė infliacija gruodžio mėn., tikėtina, sudarys 1,3, o vidutinė metinė – 4,2 procento, teigiama pranešime spaudai.

Gruodžio mėn. infliaciją turėtų mažinti dėl sezoninių išpardavimų pingantys drabužiai ir avalynė, ši grupė pasižymi ryškiu sezoniškumu, susijusiu su vasaros ir žiemos išpardavimais. Taip pat gali turėti įtakos maisto ir nealkoholinių gėrimų prognozuojamas kainų kritimas.
Bendrą kainų mažėjimą pristabdys besitęsiantis alkoholinių gėrimų ir tabako grupės prekių kainų augimas dėl nuo rugsėjo 1 d. padidėjusio akcizo cigaretėms. Kitų grupių prekių ir paslaugų kainų kitimas, tikėtina, bus nežymus ir turės mažai įtakos SVKI dinamikai.


Nuo 2008 m. alkoholinių gėrimų ir tabako grupės prekių kainos nemažėjo. Nuo 2009 m. pavasario stebimas maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainų mažėjimas paskutinius mėnesius sulėtėjo. Transporto prekių ir paslaugų grupės indekso pokyčiai daugiausia priklausė nuo degalų kainų kitimo. Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos stabilizavosi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką