Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 16d. 13:33 , atnaujinta: 2018 balandžio 16d. 15:36

Kokie mokesčiai laukia kitąmet – tai 15min studijoje pristatė Vilius Šapoka

Kokie mokesčiai laukia kitąmet – 15min studijoje Vilius Šapoka Mokesčių reforma
Kokie mokesčiai laukia kitąmet – 15min studijoje Vilius Šapoka

Pirmadienį 15min studijoje lankėsi finansų ministras Vilius Šapoka. Jis pristatė esminius pasikeitimus, kurie laukia mokesčių reformos metu. Tiek dirbantieji, tiek esami ir būsimi pensininkai gali tikėtis reikšmingų permainų – ministras paaiškins, kaip keisis atlyginimo skaičiavimas darbdaviams ir darbuotojams, kaip numatoma keisti pensijas, kokie mokesčiai dar keisis.

Studijoje finansų ministras patikino, kad naujas 21 procento gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas bus taikomas tik su darbo santykiais susijusioms pajamoms, kitoms pajamų rūšims liks galioti esamas 15 proc. GPM tarifas.

V.Šapoka žada, kad milijoną dirbančiųjų per trejus metus pasieks milijardas eurų pajamų – apie 1000 eurų vidutiniškai kiekvienam.

Vyriausybė užsiminė, kad naujoje mokesčių pertvarkoje bus įtrauktas darbdavių ir darbuotojų įmokų „Sodrai“ sujungimas. Todėl visi mokesčiai, išskyrus darbdavių įmokas į Garantinį fondą, nuo 2019-ųjų turėtų atsispindėti darbuotojų atlyginimų lapeliuose.

Vyriausybės inf./Mokesčių reforma
Vyriausybės inf./Mokesčių reforma

Dėl to atlyginimas ant popieriaus augs per 30 proc., tačiau žadama, kad keisis ir atlyginimas į rankas, kadangi augs mokesčių progresyvumas. V.Šapoka paaiškins, kaip keisis atlyginimai ir pensijos, kodėl reikėjo mokestinių pertvarkų.

Taip pat ministras žada netoleruoti šešėlio – jau yra užsiminęs, kad kovos su mokesčių vengimu priemonės bus beprecedentės.

V.Šapoka atskleidė, kad gyventojai, kurie naudojasi būsto remonto paslaugomis, jei tą darys legaliai – dalį sąnaudų galės susigrąžinti per specialią GPM lengvatą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką