Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 5d. 18:36

Kokie pokyčiai drebino Lietuvos NT rinką 2009-aisiais?

Namas
Photos.com / Namas

Aruodas.lt parengė apžvalgą, kaip 2009 m. keitėsi pasiūla ir būsto kainos nekilnojamojo turto skelbimuose.

Butai. Parduodamų butų kainos skelbimuose buvo didžiausios metų pradžioje, tačiau kitais metų mėnesiais visą laiką palaipsniui krito. Pagal skelbimų statistiką parduodamų butų kainos skelbimuose visoje Lietuvoje sumažėjo apytiksliai 25 proc. Taip pat kito ir siūlomų įsigyti butų pasiūla – per metus pasiūlymų skaičius sumažėjo 35 proc.

Kitokios tendencijos užfiksuotos butų nuomos rinkoje: butų nuomos kainos nukrito vidutiniškai 25–30 proc., tačiau pasiūla išaugo apie 25 proc. Todėl manoma, kad kai kuriuos butus, kuriuos
anksčiau bandyta parduoti, imta nuomoti.

Namai. Per 2009 m. parduodamų namų skelbimuose siūlomos kainos sumažėjo vidutiniškai 20 proc., o namų nuomai kaina nukrito apie 30 proc. Ir nors parduodamų namų pasiūla sumažėjo apie 40 proc., pasiūlymų išsinuomoti namą padaugėjo apie 15 proc. Taigi norintieji išsinuomoti namą galėjo rinktis iš daugiau ir pigesnių pasiūlymų.

Patalpos. Pernai nuo metų pradžios iki pabaigos parduodamų patalpų skelbimuose siūlomos kainos nukrito beveik dvigubai, o pasiūlymų nupirkti patalpas sumažėjo apie 30 proc. Laikas buvo tinkamesnis nuomininkams: patalpų nuomos kaina nuo metų pradžios nukrito apie 35–40 proc., o pasiūlymų skaičius išaugo 25 proc.

Sklypai. Sklypų kainos, priešingai nei kito nekilnojamojo turto, didžiausios buvo ne metų pradžioje, bet antrąjį metų ketvirtį. Siūlomų kainų mažėjimas užfiksuotas antroje vasaros pusėje. Iki metų pabaigos sklypų kainos nukrito ir skelbimų nusipirkti sklypą sumažėjo maždaug dvigubai. Tam įtakos galėjo turėti metų laikas – sklypų pirkėjai aktyviausi pavasarį ir vasarą.

Nepaisant keliomis dešimtimis procentų sumažėjusių nekilnojamojo turto kainų, 2009 m. pardavėjai ir nuomotojai dar buvo linkę taikyti nuolaidų nekilnojamojo turto portale aruodas.lt publikuojamuose skelbimuose nurodytoms kainoms. Pastebėta, kad didesnių nuolaidų (siekiančių daugiau nei 20 ar 30 proc.) daugiau buvo metų pradžioje, o pabaigoje nuolaidos vidutiniškai siekė iki 15 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką