Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 4d. 21:16

Kolorado valstija surinko tiek daug mokesčių iš marihuanos, kad dalį turės grąžinti

Marihuana
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Marihuana

Kolorado marihuanos įstatymai buvo priimti tam, kad padėtų gauti daugiau pajamų valstijai ir jos švietimo sistemai, tačiau panašu, kad valstija tuoj dalį surinktų pinigų grąžins savo piliečiams, rašo higherperspective.com.

Konstitucija apriboja pajamas, kurias galima surinkti per mokesčius, todėl perteklių privaloma atiduoti piliečiams. Tai reiškia, kad Kolorado valstijos gyventojai turi teisę į dalį 50 mln. dolerių mokesčių, surinktų iš marihuanos pardavimo per pirmuosius metus.

„Man nesunku mokėti mokesčius, jeigu žinau, kad jie atitenka mokykloms“, – sakė 25 metų Maddy Beaumier. Tuo metu 50 metų dailidė Davidas Huffas aiškino, kad mokesčiai, kanapių kainą išauginantys 30 proc., yra pernelyg dideli.

„Man nerūpi, ar jie man išrašys čekį, grąžins mokesčių permoką ar duos nemokamą suktinukę kitą kartą, kai ateisiu. Mokesčiai yra per dideli“, – sakė vyras.

1992 metais rinkėjai pritarė konstitucinei pataisai, vadinamai mokesčių mokėtojų teisių biliu. Pataisa ne tik reikalauja visus mokesčių pakeitimus pristatyti rinkėjams, bet ir įpareigoja Koloradą grąžinti permoką, kuri yra apskaičiuojama pagal formulę, paremtą populiacijos augimu ir infliacija. Koloradas yra grąžinęs permoką 6 kartus – iš viso 3,3 mlrd. dolerių.

Tiek demokratai, tiek respublikonai teigia nematantys rimtos priežasties, kodėl turėtų grąžinti mokesčių permoką, ir ieško būdų, kaip to išvengti.

Respublikonai teigia, kad paprastai norėtų grąžinti mokesčių permoką visuomenei, tačiau ne šįkart, nes kalbama apie kanapes.

Marihuana buvo legalizuota 2012 metais. Po metų rinkėjai balsavo vėl ir pritarė 15 proc. akcizo mokesčiui, kuris atitektų mokykloms, ir papildomus 10 proc. mokesčių nuo pardavimų.

Rinkėjams buvo pasakyta, kad mokesčiai turėtų atnešti apie 70 mln. pajamų pirmaisiais metais. Dabar apskaičiuota, kad gauta apie 50 mln. dolerių.

Ekonomika auga, taigi daugėja ir surenkamų mokesčių. Būtent todėl Koloradas dabar yra priverstas grąžinti dalį tų mokesčių. Galutiniai skaičiai dar nėra oficialūs, tačiau manoma, kad iš viso gyventojams bus atiduota 30 mln. dolerių arba po 7,63 dolerio kiekvienam suaugusiajam, gyvenančiam Kolorado valstijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką