Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 14d. 17:49

Komerciniai bankai Rusijoje pradėjo mažinti indėlių palūkanas

„Sberbank“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Sberbank“

Rusijos bankai pradėjo mažinti indėlių palūkanas. Didžiausia šiuo metu egzistuojanti palūkanų norma pagrindinėse Rusijos finansų institucijose siekia 15,33 proc. Bankai dar labiau sumažins palūkanas tuomet, kai Rusijos centrinis bankas apkarpys bazinių palūkanų normas, spėja ekspertai. Tačiau tai gali įvykti ne taip greitai, rašo gazeta.ru.

Kaip ir tikėjosi analitikai, jau pirmosiomis sausio dienomis Rusijos komerciniai bankai pradėjo mažinti indėlių palūkanas. Centrinis bankas praneša, kad tarp dešimties didžiausių kredito institucijų maksimalių palūkanų norma sumažėjo iki 15,33 proc., kai praėjusių metų gruodžio pabaigoje siekė 15,64 proc.

15,33 proc. yra svarbus rodiklis visai rinkai. Į šį rodiklį orientuojasi centrinis bankas, ribodamas indėlių palūkanas kitiems bankams – jų siūlomos palūkanų normos gali šį rodiklį viršyti ne daugiau kaip 3,5 procentinio punkto. Dar lapkritį Rusijos centrinio banko rekomendacija buvo viršyti šį rodiklį ne daugiau kaip 2 procentiniais punktais. Tai viena iš 2015 metų naujovių, pradėjusi galioti kartu su didesnio draudimo reikalavimu.

Gruodį indėlių palūkanos persirito per 20 proc. net ir dižiausiuose bankuose, ir daug klientų tikėjosi, kad tokia situacija tęsis iki sausio ar netgi vasario pabaigos. Tačiau jau gruodžio pabaigoje bankai prarado apetitą.

„Gruodžio pabaigoje dėl indėlių sumažėjimo bankai išsigando, ir, po bazinių palūkanų padidėjimo, smarkiai pakėlė indėlių palūkanas. Gruodžio viduryje panika pasiekė piką. Dabar situacija yra stabili“, – sakė „Promsvjazbank“ vyriausiasis analitikas Dmitrijus Monastyršinas.

Palūkanų mažinimas rodo ne tik sėkmingą kredito įstaigų kovą su panika, bet ir likvidumo deficito sumažėjimą.

„Sberbank“ siūlo 11,52 proc. palūkanas indėliams, sudarytiems elektroniniu būdu.  VTB24 indėliui nuo mėnesio iki trijų siūlo 15,2 proc. grąžą.

Nors artimiausiu metu indėlių palūkanos turi nukristi iki centrinio banko reikalavimo (18,83 proc.), ekspertai netiki, kad didžiausi bankai sumažins palūkanų normas, kol centrinis bankas nesumažino bazinių palūkanų normos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką