Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 14d. 13:08

Kompensacijos individualiai dirbantiems: liko paskutinė diena teikti paraiškas

Eurai
123RF.com nuotr. / Eurai
Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) primena, kad paraiškų kompensacijoms už su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusias išlaidas teikimą stabdys 2021 m. spalio 15 d. 23 val. 59 min. 59 sek. Todėl smulkiesiems prekybininkams, dirbantiems pagal individualios veiklos pažymas ar verslo liudijimą ir nuomojamose patalpose vykdantiems individualią veiklą, kuri buvo ribota antrojo karantino metu, paraiškas šioms kompensacijoms pateikti liko viena diena, rašoma pranešime spaudai.

„Matome, kad sistemoje vis dar yra rengiama 830 paraiškų, kurios nėra pabaigtos ir pateiktos vertinimui. Šie pareiškėjai turėtų suskubti, nes pasibaigus paraiškų teikimo terminui, šios paraiškos nebus priimtos vertinimui“, – sako INVEGOS priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė Kristina Račkauskaitė-Liandzbergienė.

Kompensacijas už patalpų nuomos ir su jų eksploatavimu susijusias išlaidas jau gavo 313 smulkiųjų verslininkų, kuriems INVEGA suteikė daugiau nei 765 tūkst. eurų. Šiuo metu INVEGOJE dar yra vertinamos 943 paraiškos, kurių prašomo finansavimo suma siekia 1,65 mln. eurų

Individualią veiklą vykdantys asmenys į INVEGĄ dėl kompensacijų gali kreiptis tuo atveju, jeigu nuo 2020 m. lapkričio 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d. patyrė patalpų nuomos ir su jų eksploatavimu susijusių išlaidų, kurias sudaro: patalpų nuomos mokestis, vandens, šilumos, elektros energijos tiekimo, lifto, patalpų valymo ir saugojimo, pastato ir aplinkos priežiūros, pastato rekonstrukcijų ir įrengimų taisymo, automobilių stovėjimo vietų ar indeksavimo pagal pradinę nuomos sutartį išlaidos.

Vienam priemone pasinaudojusiam individualią veiklą vykdančiam asmeniui INVEGA kompensuoja iki 70 proc. patirtų pastoviųjų su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidų, tačiau išmokama suma negali viršyti 20 000 eurų. Kompensacija gali pasinaudoti tie asmenys, kurie per 2020 m. vykdė individualią veiklą ne trumpiau kaip 90 kalendorinių dienų nenutrūkstamai ar su pertraukomis iki 2020 m. lapkričio 6 d. imtinai, ir kuri buvo įtraukta į antrojo karantino metu ribotų ir netiesiogiai ribotų ūkinių veiklų sąrašą. Paraiškas dėl kompensacijos pareiškėjai gali teikti adresu: https://islaidukompensavimas.invega.lt. Iš viso pagal priemonę „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems asmenims“ individualią veiklą vykdančių asmenų pastoviosioms išlaidoms padengti skirta 12 mln. eurų iš valstybės biudžeto lėšų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Komentarai
Temos: 2 Verslas Invega

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:01
03:15
07:09

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką