Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kompensavimas už išlikusį nekilnojamąjį turtą įmonių akcijomis gali būti pratęstas

Šaltinis: BNS
0
A A

Kompensavimas už išlikusį nekilnojamąjį turtą įmonių akcijomis gali būti pratęstas, tačiau už turtą siūlomų vertybinių popierių pasirinkimas jau ir dabar yra skurdesnis nei ankstesniais metais.

Šiuo metu vykstančiame penkioliktame kompensavimo vertybiniais popieriais etape žmonės gali rinktis tik dviejų bendrovių – bendrovės TEO LT ir Lietuvos jūrų laivininkystės – akcijas, pirmadienį praneša dienraštis „Lietuvos žinios“.

Kol sprendimai dėl valstybės išperkamos žemės bei pastatų kompensavimo akcijomis termino pratęsimo nepriimti, traktuojama, kad neseniai prasidėjęs naujasis kompensavimo etapas, kuris baigsis kitą pavasarį, bus jau paskutinis.

„Numatyta, kad paskutinis – penkioliktas – kompensavimo vertybiniais popieriais etapas baigiasi 2011 metų kovo 31 dieną. Iki spalio pabaigos priimame gyventojų prašymus, per lapkritį mūsų vertintojai, orientuodamiesi į kainas vertybinių popierių biržoje, nustatys įmonių akcijų vertę, kuria ir bus kompensuojama“, – sako už šį atsiskaitymo su gyventojais būdą atsakingo Valstybės turto fondo (VTF) Privatizavimo skyriaus viršininko pavaduotoja Irena Vinciūnienė.

Jos teigimu, buvo numatyta, kad šiuo kompensavimo etapu išlikusio nekilnojamojo savininkai galės rinktis ne tik „Teo LT“ ir Lietuvos jūrų laivininkystės, bet ir Lietuvos elektrinės vertybinius popierius.

Tačiau pradėjus šalies elektros energijos gamybos įmonių sujungimą, tokios galimybės pretendentai nebeteko. Pasak I.Vinciūnienės, penkioliktajam kompensavimo etapui yra likę apie 3 mln. „Teo LT“ ir apie 9 mln. – Lietuvos jūrų laivininkystės akcijų, o jų vertė, skaičiuojant pastarojo meto biržos kainomis, siekia apie 9 mln. litų.

Per ankstesnius etapus už turėtą turtą gyventojams būdavo atsilyginama ir skirstomųjų tinklų bendrovių bei bendrovės „Lietuvos energija“ akcijomis.

Neatmetama tikimybė, kad kompensavimo vertybiniais popieriais terminai gali būti dar pratęsti: tokį siūlymą VTF jau yra pateikęs Ūkio ministerijai.

Jos teigimu, norinčiųjų gauti kompensacijas už nekilnojamąjį turtą pastaruoju metu yra gerokai mažiau nei ankstesniais metais – per paskutinius etapus prašymų sulaukiama vos šimto kito.

Nuo 2003-iųjų, kai buvo pradėta už išlikusį nekilnojamąjį turtą kompensuoti vertybiniais popieriais, taip buvo atlyginta beveik 12 tūkst. Lietuvos gyventojų. Jiems atiteko daugiau nei 200 mln. litų vertės įvairių įmonių akcijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
informacija
TELIA LIETUVA, AB
Vadovas: Kęstutis Šliužas Darbuotojų sk.: 2214 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką