Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kompiuteriniam raštingumui ugdyti – beveik 28 mln. litų

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas pasirašė įsakymą, kuriuo kompiuterinio raštingumo projektams įgyvendinti skirta 27,8 mln. litų iš Europos socialinio fondo (ESF). Šiomis lėšomis bus finansuojami 13 projektų, kuriuose dalyvaudami savo kompiuterinį raštingumą ugdyti galės 48 tūkst. žmonių, teigiama ministerijos pranešime.

„Džiaugiamės, kad įgyvendinant šiuos projektus didelis dėmesys bus teikiamas vyresnio amžiaus, virš 45 metų, asmenims, kuriems stinga žinių naudojantis kompiuteriu, internetu. Mokymuose turės galimybę dalyvauti ne tik didžiųjų miestų, bet ir atokesnių Lietuvos regionų gyventojai“, - sakė ministras D. Jankauskas.

Atrenkant minėtus projektus, prioritetas taip pat buvo teikiamas paraiškoms, planuojamoms įgyvendinti mažesniuose miesteliuose ir kaimo gyvenvietėse, taip pat pareiškėjams, turintiems didesnę atitinkamos veiklos įgyvendinimo patirtį.

Įvertinus tai, kad projektai, pretendavę į ESF finansavimą, buvo gerai ir kokybiškai parengti, dar 9 projektai įtraukti į rezervinį projektų sąrašą. Atsiradus finansinėms galimybėms, jie bus finansuojami europinėmis lėšomis.

Šie projektai bus įgyvendinami visoje Lietuvoje iki 2013 m. pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę ,,Kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymas“.

Priemonė yra skirta kompiuterinio raštingumo įgūdžių, kurie naudojami praktikoje ir siejasi su konkretaus asmens poreikiais darbo rinkoje (įsidarbinti, siekti aukštesnių pareigų, persikvalifikuoti), ugdymui. Taip pat kompiuterinių įgūdžių, kurie reikalingi sėkmingam informacinių technologijų taikymui, ugdymui kasdienėje veikloje.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Ugdymas Pinigai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką