Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 12d. 16:18

Konkurencijos taryba tirs, ar reklama „Labas kontraktas“ nepažeidžia reklamos įstatymo

Pildyk atsakymasį Labas kontraktą
„Pildyk “atsakymas į „Labas kontraktą“

Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba š.m. kovo 12 d. nutarė pradėti nagrinėjimo procedūrą (tyrimą) dėl mobiliojo ryšio paslaugos „Labas kontraktas“ reklamų atitikties Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo reikalavimams.

Konkurencijos taryba š.m. vasario 10 d. gavo UAB „TELE2“ pareiškimą dėl UAB „EUROCOM“ mobiliojo ryšio paslaugos „Labas kontraktas“ reklamų. Pareiškėjo nuomone, paslaugos „Labas kontraktas“ reklamos pažeidė Reklamos įstatymo 6 straipsnyje numatytus lyginamosios reklamos leistinumo kriterijus ir galimai klaidino vartotojus.

Konkurencijos taryba įvertino abiejų įmonių pateiktą informaciją bei argumentus ir įtarusi, kad mobiliojo ryšio paslaugos „Labas kontraktas“ reklamos gali turėti neleidžiamos lyginamosios reklamos požymių, nutarė pradėti tyrimą.

Konkurencijos taryba pradeda tyrimą tuomet, kai kyla pagrįstų įtarimų apie galimą pažeidimą, tačiau tyrimo pradėjimas dar nereiškia, kad toks pažeidimas egzistuoja. Tik atlikus tyrimą galima konstatuoti būta ar nebūta pažeidimo

Pagal Reklamos įstatymą tyrimai dėl galimai neleidžiamos lyginamosios reklamos arba klaidinančios reklamos turi būti baigti per šešis mėnesius nuo tyrimo pradžios. Įstatymas taip pat numato galimybę motyvuotu nutarimu tyrimą pratęsti dar šešiems mėnesiams.

Šiemet Konkurencijos taryba jau gavo 53 skundus dėl galimų Reklamos įstatymo pažeidimų. 2013 m. Konkurencijos tarybos ekspertai išnagrinėjo apie 300 pranešimų dėl galimai klaidinančios reklamos ir išsiuntė reklaminės veiklos subjektams 119 įspėjimų, siūlančių pakeisti reklamą arba nutraukti galimai klaidinančios reklamos sklaidą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką