Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Konkurencijos taryba: ŽŪM turi įvertinti geodezijos darbų patikėjimą valstybės įmonei

Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) siūlant valstybės sienos geodezijos ir kartografijos darbus išimtinai patikėti valstybės įmonei, Konkurencijos taryba perspėja, jog svarbu išanalizuoti, kokią naudą dėl to patirs valstybė bei kokį poveikį tai turėtų konkurencijai tarp įmonių.
Žemės ūkio ministerijos patalpos
Žemės ūkio ministerijos patalpos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Geodezijos ir kartografijos įstatymo projektu ketinama valstybės įmonei Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centrui „GIS-Centras“ patikėti valstybės sienos geodezijos ir kartografijos darbus. Anot ŽŪM, jokia kita Lietuvoje veikianti įmonė neturi patirties atliekant tokius darbus, o užsienio įmonių dalyvavimas galimai keltų grėsmę valstybės sienos duomenų konfidencialumui.

Konkurencijos tarybos teigimu, geodezijos ir kartografijos darbus rinkoje vykdo ir kiti ūkio subjektai, todėl ŽŪM neturėtų pažeisti konkurencijos.

„Valstybės sienos geodezijos ir kartografijos darbų vykdymą pavedus išimtinai „GIS-Centrui“, būtų sudarytos nevienodos konkurencijos sąlygos veikti rinkoje kitiems geodezijos ir kartografijos paslaugas teikiantiems ūkio subjektams“, – rašoma Konkurencijos tarybos rašte.

Anot jo, nėra duomenų, kokias pasekmes planuojamas pakeitimas galėtų sukelti ūkio subjektams, kurie rinkoje teikia tokias paslaugas ir taip pat galėtų atlikti šiuos darbus, todėl ministerija turėtų išanalizuoti, kokią naudą dėl tokio reguliavimo patirs valstybė, kokį poveikį jis turėtų ilgalaikei konkurencijai tarp ūkio subjektų.

„GIS-Centrui“ taip pat ketinama pavesti tam tikras viešojo administravimo funkcijas srityse, kuriose valstybės įmonė taip pat vykdo ūkinę veiklą, todėl Konkurencijos taryba pasiūlė ŽŪM įvertinti, ar nekils interesų konflikto rizika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius