Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 8d. 15:30

Konservatorius Jurgis Razma: „Premjeras be pagrindo skelbia teigiamas minimalios mėnesio algos didinimo pasekmes“

Jurgis Razma
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Jurgis Razma

Penktadienį ministro pirmininko tarnybai išplatinus pranešimą apie teigiamas minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo pasekmes, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma pažymi, kad MMA didinimo poveikį darbo vietų skaičiui bus galima įvertinti tik praėjus dviem ar net keturiems mėnesiams, nes toks yra įspėjimo apie atleidimą iš darbo terminas.

„Tačiau jau ir dabar Statistikos departamento (SD) sausio mėnesio duomenys rodo, kad iki tol nuosekliai mažėjęs nedarbas (eliminavus sezonų įtaką!) sustojo ties 13,3 proc. žyma“, – rašoma J.Razmos pranešime spaudai.

„Sodros“ pateikti duomenys taip pat liudija, kad apdraustųjų asmenų skaičius sausį, lyginant su praėjusių metų gruodžiu, yra mažesnis 10 tūkstančių. 

„Ministras pirmininkas akcentuoja, kad gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sausio–vasario mėnesiais prieaugis, palyginti su praėjusiais metais, siekia 4,3 proc., tačiau šiuo skaičiumi girtis nederėtų žinant, kad metinis 2012 m. GPM prieaugis, lyginant su 2011 metais, buvo 5,7 proc. Tokiu būdu GPM augimo tempai mažėja“, – teigia parlamentaras. 

Tad nestebina, kad ministras pirmininkas pranešime visiškai nutyli „Sodros“ pateiktus atlyginimų pasiskirstymo intervalais duomenis, nors juos gavo gerokai anksčiau nei Seimo narys J. Razma. Iš pateiktų duomenų matyti, kad dirbančiųjų, kurie gauna atlyginimą, mažesnį už minimalią mėnesio algą, skaičius padidėjo 26 tūkst., nors, kaip minėta, bendras dirbančiųjų skaičius mažėjo 10 tūkstančių.

„Akivaizdu, kad tam tikra dirbančiųjų dalis jau nuo sausio dirbtinai įdarbinta ne visu etatu. Ateityje tas skaičius gali padidėti tiek dėl privataus, tiek viešojo sektoriaus įtakos. Pastarajame pažymėtinas savivaldybių nusiskundimas, kad MMA didinimui trūksta daugiau kaip 40 mln. litų, teritorinės ligonių kasos visiškai neskiria papildomų sumų, atsiradusių dėl MMA didinimo, gydymo įstaigoms“, – situaciją analizuoja TS-LKD frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas. 

J. Razma, pažymėdamas, kad MMA didinimas neabejotinai buvo pribrendęs, todėl praėjusioje kadencijoje TS-LKD frakcija ragino ir savo Vyriausybę tai drąsiau vykdyti, kartu apgailestauja, jog A. Butkevičiaus Vyriausybė žengė šį žingsnį aklai, neapgalvojusi, kaip amortizuoti galimas neigiamas pasekmes, ir neišsprendusi viešojo sektoriaus papildomų lėšų poreikių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką