Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konstitucinis Teismas nagrinės, ar pašalpas galima gauti tik į banko sąskaitas

Lietuvos Respublikos Konstitucija
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Lietuvos Respublikos Konstitucija
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Konstitucinis Teismas pradeda aiškintis, ar reikalavimas, kad pašalpas gaunantys žmonės privalo turėti sąskaitą Lietuvoje veikiančiame banke, atitinka Konstituciją.

Rašytinio proceso tvarka Konstitucinis Teismas pradeda nagrinėti bylą dėl Vyriausybės 2004 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1656 „Dėl Nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatų patvirtinimo“ patvirtintų Nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatų 39 punkto tiek, kiek jame nustačius, kad „nedarbo draudimo išmoka pervedama į jos gavėjo nurodytą asmeninę sąskaitą Lietuvos Respublikos teritorijoje esančioje kredito įstaigoje“, nėra nustatyta dar ir kitokių būdų mokėti įstatymo nustatytais pagrindais ir sąlygomis skiriamas nedarbo socialinio draudimo išmokas jų gavėjams, atitikties Konstitucijai.

Pareiškėjo – Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teigimu, ginčijamu teisiniu reguliavimu iškeltos papildomos sąlygos pašalpai realiai gauti: asmuo privalo turėti asmeninę sąskaitą ir ji turi būti tik Lietuvos Respublikos teritorijoje esančioje kredito įstaigoje, taip pat neproporcingai pasunkinamas nedarbo socialinio draudimo išmokos gavimas, nes asmuo privalo prisiimti papildomus įsipareigojimus, arba jis apskritai padaromas neįmanomas, jei skiriamos išmokos gavėjas neturi asmeninės sąskaitos kredito įstaigoje, esančioje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Taigi pareiškėjas abejoja, ar Nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatų 39 punkte nebuvo įtvirtintas toks teisinis reguliavimas, kuris gali būti nustatytas tik įstatymu. Taip pat pareiškėjas abejoja, ar Nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatų 39 punktas savo turiniu neprieštarauja Konstitucijai dar ir dėl to, kad bedarbio statusą turintis asmuo, kuris įgyja teisę gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką, neturėtų patirti neigiamų padarinių ar papildomų pasunkinimų, kuriuos nagrinėjamu atveju sukeltų formalus Nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatų 39 punkto taikymas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjų skundą, kuriuo, be kita ko, buvo prašoma priteisti neišmokėtą nedarbo socialinio draudimo išmoką bei turtinės ir neturtinės žalos atlyginimą. Patirta žala buvo siejama ir su Klaipėdos teritorinės darbo biržos atsisakymu mokėti nedarbo socialinio draudimo išmoką pašto pavedimu.

Bylą nagrinėjant rašytinio proceso tvarka proceso dalyviai į teisminį posėdį nekviečiami ir jame nedalyvauja, posėdis vyksta laisva forma. Įstatymo nustatytas teises ir pareigas proceso dalyviai įgyvendina raštu iki teisminio posėdžio pradžios.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką