Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kontrolieriams įkliuvo „sėkmės mokestį“ paskoloms išdalijusi įmonė

Pinigai
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija išaiškino įstaigų administracine ir aptarnavimo veikla užsiimančią bendrovę, kurios vadovas per paskolas „išgrynino“ nuostolingai dirbančios įmonės sąskaitą. Milijoninės sumos buvo išgrynintos vos tik patekdavo į sąskaitą kaip „sėkmės mokestis“ už verslo projektų dokumentacijos rengimą. „Sėkmės“ pardavimus nuslėpti ketinusi įmonė po patikrinimo deklaravo per 200 tūkst. litų mokėtino PVM. Biudžetą papildė ir asmeniškai įmonės vadovo sumokėtas 26 tūkst. litų pajamų mokestis nustačius, jog jis nedeklaravo visų pajamų.

Patikrinimo metu paaiškėjo, kad įspūdinga suma įmonės sąskaitose atsirado už suteiktas paslaugas vienai Vilniaus įmonei, užsiimančiai ES paramos siekiančių verslo projektų ruošimo priežiūra.  Skuodo įmonė rengė trijų ambicingų projektų  dokumentaciją:  verslo planus, investicinius projektus, galimybių studijas ir kt. Už tinkamai suteiktas paslaugas įmonė galėjo tikėtis „sėkmės mokesčio“. Sandoris įvyko, Vilniaus įmonė už paslaugas atsiskaitė pervesdama 1,2 mln. litų, tačiau Skuodo įmonė delsė atsiskaityti su biudžetu.

Milijoninė suma į bendrovės sąskaitą suplaukė už parengtą ES  lėšomis finansuojamo projekto dokumentaciją ir kaip mat buvo išgryninti. 

„Už atliktą darbą gauta 1,2 mln. litų suma įmonės buhalterinėje apskaitoje buvo apskaityta kaip avansas.

Patikrinimo metu nustatyta, kad tai buvo ne avansas, o galutinis atsiskaitymas už suteiktas paslaugas, todėl įmonė iškart privalėjo deklaruoti ir sumokėti pardavimo PVM nuo gautos sumos – iš viso per 200 tūkst. litų. Kita vertus, darytina prielaida, jog šių metų būsimas įmonės pelnas turėtų su kaupu kompensuoti dvejų pastarųjų metų įmonės veiklos nuostolius ir taip papildyti biudžetą“, – teigė Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Okuličienė.

Kontrolierių duomenimis, įmonės vadovas skolinosi įmonės lėšas ir mokesčių administratorių bandė įtikinti, jog šiomis lėšomis dengia pernai ir užpernai patirtas išlaidas.

Patikrinimo metu paaiškėjo, kad viena iš paskolų tuo tikslu jis realiai negalėjo pasinaudoti, nes pinigai asmenį pasiekė vėliau nei turėta išmokų. Nustatyta, kad jo išlaidos kone 150 tūkst. litų viršijo gautas pajamas. Gyventojas patikslino ankstesnių metų deklaracijas ir papildomai deklaravo 170 tūkst. litų pajamų bei sumokėjo 26 tūkst. litų gyventojų pajamų mokesčio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką