-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Koronavirusas neišgąsdino: lietuviai ir toliau siunčiasi siuntas iš Kinijos, bet jos gali vėluoti

Nepaisant Kinijoje paplitusio koronaviruso, Lietuvos gyventojai ir toliau užsisakinėja siuntas iš Kinijos. „Lietuvos paštas“ tikina kol kas siuntų mažėjimo nejaučiantis, tačiau prognozuoja, kad jos gali vėluoti.
Pašto siuntos
Pašto siuntos / MKT nuotr.

Prekes iš Kinijos siunčiasi ir toliau

Daugiau nei 5 metus vilnietė Agnė Zaurakienė iš Kinijos siunčiasi įvairiausias prekes – nuo papuošalų iki vaikiškų žaislų. Pasak jos, koronavirusas – ne priežastis daiktų nebesisiųsti.

„Šiuo metu taip pat užsisakinėju prekes. Virusas negąsdina, nes teko domėtis, jog juo galima užsikrėsti tik per gyvą organizmą. Nors pradžioje šiek tiek nerimo buvo, pasidomėjus labiau, tai įtakos apsipirkinėjimui nepadarė“, – 15min pasakojo ji.

Tiesa, ji sakė pastebėjusi, kad įprastai siuntos iš Kinijos į Lietuvą ateidavo per 3 savaites nuo užsakymo, tačiau dabar užtrunka ilgiau.

„Siunčiausi nemažai prekių. Matau, kad iki šios dienos dar neišsiųsta sausio 28 dieną užsakyta prekė“, – teigė A.Zaurakienė.

Tikėtina, kad siuntos vėluos

„Lietuvos pašto“ Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė teigė kol kas nepastebinti, kad Lietuvos gyventojai iš Kinijos siųstųsi mažiau siuntų nei įprastai (tai papaaiškės po 3 savaičių).

Tiesa, perspėjama, kad siuntos iš Kinijos į Lietuvą gali vėluoti savaitę ar dvi.

„Kol kas siuntų sumažėjimo nematome, bet tikrai prognozuojame, kad jis gali būti dėl objektyvių priežasčių – dėl to, kad buvo pratęstos naujametinės kinų atostogos. Yra susidarę pakankamai daug prekių, kurios nebuvo supakuotos, logistiškai nepadalintos regionams ir taip toliau“, – 15min kalbėjo ji.

123RF.com nuotr./Siunta
123RF.com nuotr./Siunta

Be to, V.Budrienė sakė, kad sutriko į Kiniją iš Lietuvos siunčiamų siuntų pristatymo sistema. Kai kuriuose Kinijos regionuose atsiimant siuntą iš gavėjo neprašoma parašo, nes vengiama kontakto su žmogumi.

„Dėl to ne visi mūsų klientai mato, ar buvo įteikta siunta“, – aiškino ji.

„Lietuvos pašto“ duomenimis, į Lietuvą daugiausia siuntų (64 proc.) atkeliauja iš Kinijos. Kokiu transportu? Daugiausia lėktuvais, kiek mažiau – traukiniais.

V.Budrienė patikino, kad Kinijoje dezifenkuojamos visos siuntos.

„Nors nėra įrodymų, kad koronavirusas persiduoda per daiktus“, – teigė „Lietuvos pašto“ atstovė.

Nėra įrodymų, kad koronavirusas persiduoda per daiktus, – teigė „Lietuvos pašto“ atstovė.

Užsitęsęs virusas gali pridaryti žalos

Dėl koronaviruso didelių svyravimų kol kas nepajuto siuntų gabenimo bendrovė „UPS“, – teigė įmonės direktorius Lietuvoje Vaidotas Lašas.

„Galbūt todėl, kad buvo švenčiami kinų Naujieji metai, tai, kaip ir kiekvienais metais, sumažina gaunamų siuntų iš Kinijos skaičių. Taip pat importas iš Kinijos nėra didžiausia kryptis, ir srautas nėra labai didelis pagal bendrą gaunamų siuntų skaičių“, – 15min komentavo jis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./ UPS
AFP/„Scanpix“ nuotr./ UPS

Visgi labiausiai nerimą V.Lašui kelia tai, kad užsitęsus šio virusio protrūkiui sutriks tiekimo grandinės, ištuštės Lietuvos įmonių sandėliai.

„Tai paveiktų ne tik importą iš Kinijos, bet ir sustotų prekių gamyba ir sumažėtų Lietuvos gamybos įmonių eksportas“, – teigė V.Lašas.

Tai paveiktų ne tik importą iš Kinijos, bet ir sustotų prekių gamyba ir sumažėtų Lietuvos gamybos įmonių eksportas, – teigė V.Lašas.

Siuntas iš Italijos regionų sustabdė, iš Kinijos – ne

„DPDgroup“ priklausanti siuntų pristatymo bendrovė „BRT“ paskelbė sustabdžiusi siuntų judėjimą iš kai kurių šios šalies regionų į Lietuvą. Tačiau iš kitų šalių, taip pat Kinijos, prekių siuntimas vyks įprasta tvarka.

„DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovo Baltijos šalims Gabrieliaus Bilevičiaus teigimu, šį sprendimą visų pirma nulėmė Italijos valdžios veiksmai.

„Dabar svarbiausia sustabdyti viruso plitimą, todėl minėtos savivaldybės yra karantine – į jas negalima patekti ir iš jų išvykti, sustabdyti masiniai renginiai, neveikia mokyklos. Mes palaikome šį sprendimą ir dėl to, kad nuo potencialaus pavojaus būtų apsaugoti prekes pristatantys kurjeriai. Tačiau tuo pačiu akcentuojame, kad nėra įrodyta, jog virusas plinta per pačius siuntinius“, – apibendrino G.Bilevičius.

Anot pašnekovo, tokia pati padėtis yra kalbant ir apie siuntinius iš Kinijos – kaip informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, juos siųsti yra visiškai saugu, nors šioje šalyje iš viso koronavirusu nuo jo plitimo pradžios apsikrėtė daugiau nei 77 tūkst. žmonių. Taip pat daiktai iš šios Azijos šalies dažnai keliauja ilgiau, nei trunka viruso inkubacinis laikotarpis, tad jis paprasčiausiai žūtų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius