Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Košerinio maisto standartų palaikymas Izraeliui kasmet kainuoja 770 mln. dolerių

Griežtos košerinio maisto taisyklės Izraeliui kiekvienais metais kainuoja šimtus milijonų dolerių, skelbiama naujausioje šalies finansų ministerijos ataskaitoje, rašo naujienų svetainė newsweek.com.
Košerinis maistas
Košerinis maistas / „Fotolia“ nuotr.

Remiantis ataskaita, košerinio maisto sertifikatai Izraelio ekonomikai per metus atsieina 770 mln. dolerių, o daugiausia kainuoja išlaidos košeriniam skerdimui bei košerinio maisto konsultantų prekybos centruose išlaikymui.

Košerinio maisto sertifikatai, kurių gavimo taisyklės Izraelyje yra griežtesnės negu kitose šalyse, maisto produktų kainą padidina apie 5 proc.

152 mln. dolerių išlaidų lemia tai, kad košerinio maisto standartų užtikrinimas yra monopolizuotas ir juo užsiima tik viena institucija – vyriausiasis šalies rabinatas.

„Šis monopolis reikalauja tūkstančių darbų, o jo veikla kelia pragyvenimo Izraelyje kainą, kaip tai darytų bet kokio vienintelio paslaugos tiekėjo veikla“, – rašoma ministerijos ataskaitoje, priduriant, kad 250 mln. dolerių kainuoja užtikrinimas, kad švieži produktai atitiktų košerinius reikalavimus.

Kai kurie Izraelio politikai jau yra pasiūlę prekybininkams suteikti teisę košerinio maisto priežiūrą vykdyti pasirinktinai ir taip paskatinti konkurenciją rinkoje.

Košerinis maistas privalo atitikti žydų teisės, kurią apibrėžia Tora, reikalavimus. Pagal košerinio maisto reikalavimus leidžiama valgyti tik tam tikros rūšies maistą, o kiauliena yra draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius