Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 24d. 15:05

Kaip Kremliaus bankininkų patarėjas Vilniuje slapstėsi ir muzikos klube, ir servisuose

Antonas Treušnikovas
Antonas Treušnikovas

Rusijos oligarchų ir Vladimiro Putino artimų bičiulių brolių Rotenbergų patarėjas Antonas Treušnikovas pirmadienį galutinai prarado galimybę gyventi Lietuvoje, nors tokią teisę turėjo 11 metų. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė jo skundą dėl leidimo gyventi panaikinimo. Dabar aiškėja, kaip A.Treušnikovui pavyko tiek metų turėti leidimą gyventi Lietuvoje ir netrukdomam keliauti po Šengeno šalis. Jo darbdaviai broliai Rotenbergai sankcijų sąraše jau nuo 2014 m.

Vilniaus Kalvarijų gatvėje veikiantį klubą „Legendos“ šiandien puikiai žino humoristinių spektaklių ir koncertų lankytojai. Vyresnės kartos vilniečiai dar pamena čia veikusį „Tėvynės“ kino teatrą.

Prieš dvejus metus šis klubas vadinosi „New York“, tačiau 2015 metų gruodį jį įsigijo naujasis savininkas, kuriam pavadinimas, matyt, nepatiko. Todėl dabar čia „Legendos“.

Klube retkarčiais pasirodo ir atlikėjai iš Rusijos, bet dėl to nereiktų stebėtis – pastatą valdo bendrovė, kurios pagrindinis akcininkas yra A.Treušnikovas, brolių Rotenbergų banko „SMP-Bank“ direktorių tarybos pirmininko patarėjas. Tų pačių Rotenbergų, kurie stato tiltą į Krymą.

Mato Miežonio / 15min nuotr./Kalvarijų g. 85, Vilnius
Mato Miežonio / 15min nuotr./Kalvarijų g. 85, Vilnius

A.Treušnikovas per savo bendrovę yra įsigijęs pastatą Kalvarijų gatvėje, čia slėpėsi ir jo fiktyvios įmonės, leidusios „Kremliaus bankininko“ patarėjui laisvai gyventi Lietuvoje.

Kremliaus bankininko patarėjas „Tėvynėje“

Rusijos pilietis 11 metų turėjo teisę mūsų šalyje gyventi, čia buvo įkūręs kelias įmones. Tačiau iš tiesų jis buvo brolių Rotenbergų banko „SMP-Bank“ direktorių tarybos pirmininko patarėjas, artimai susijęs su Kremliaus rato žmonėmis. Šis faktas išaiškėjo tik neseniai, specialiosiomis tarnyboms pradėjus domėtis jo veikla Lietuvoje.

Milijardieriai Rotenbergai jau seniau yra patekę į Vakarų sankcijų sąrašą, o dabar oligarchų verslo imperija stato tiltą į Krymą – taip V.Putinas bandė padėti į sankcijų sąrašą patekusiems Rotenbergams.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Arkadijus Rotenbergas
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Arkadijus Rotenbergas

Broliai Rotenbergai ne kartą yra apdovanoti V.Putino, jie yra laikomi vienais įtakingiausių Rusijos milijardierių ir artimų Kremliui žmonių. Vakarų šalių sankcijos jiems taikomos dar nuo 2014 metų, o vienas iš brolių – Arkadijus Rotenbergas yra tituluojamas „Kremliaus bankininku“. Sankcijos broliams yra taikomos dėl finansinės paramos Rusijos Krymo aneksijai. Jų bendrovė stato ir tiltą į Krymą.

„Scanpix“ nuotr./Statomas tiltas į Krymą
„Scanpix“ nuotr./Statomas tiltas į Krymą

Klubą įsigijo „investicijoms“

Vilniuje, Kalvarijų gatvėje, kur veikia muzikinis klubas „Legendos“, Registrų centro duomenimis, registruota ir bendrovė „Mureks“, kurią ir įkūrė Rusijos pilietis A.Treušnikovas. Šis faktas jam leido gyventi Lietuvoje bei keliauti po visą Šengeno zoną.

1954 metais iškilusį pastatą jis įsigijo 2015 metų gruodžio 16 dieną.

Yra žinoma, kad A.Treušnikovas Lietuvoje veikė ir per kitą bendrovę – „Autoklanas“. Ji taip pat registruota tame pačiame pastate, o jai vadovauja N.Treušnikova. Ši bendrovė, kaip skelbiama, užsiima programinės įrangos pardavimu.

„Laisvės televizijos“ laidai R.I.T.A, kurią veda žurnalistė Rita Miliūtė, A.Treušnikovas teigė mylintis Lietuvą, anksčiau bandęs padėti futbolui ir ledo rituliui, įsigijo muzikinį klubą Kalvarijų gatvėje. „Mes ieškojome komercinio nekilnojamo turto investicijai. Todėl įsigijome klubą „Legendos“. Klubo administratoriai yra mūsų draugai Lietuvoje“, – rašė atsakyme A.Treušnikovas.

Registrų centro duomenimis, pastatas išnuomotas UAB „Kažkas tokio“. Bendrovės vadovė yra Živilė Naujalienė, ji vadovauja ir pačiam klubui „Legendos“.

„Nei mes jį matom, nei žinom. Anksčiau jis atvykdavo, gal kokį kartą į metus, bet dabar jau nematome. Su juo bendravimas vyksta per advokatą“, – 15min teigė Ž.Naujalienė.

Nuslėpė, kur dirba iš tiesų

Prašydamas leidimo gyventi Lietuvoje jis nuslėpė faktą, kad iš tiesų dirba V.Putino bičiulių banke. Tai paaiškėjo tik vėliau, kai imta gilintis, ką iš tiesų veikia šis Rusijos pilietis Lietuvoje.

Migracijos departamentas praėjusių metų rugsėjo 29 dieną jam panaikino leidimą gyventi Lietuvoje.

Antonas Treušnikovas
Antonas Treušnikovas

Vargu, ar Vilniuje jis išvys savo bičiulius – jam draudžiama atvykti į Lietuvą. Tačiau A.Treušnikovas šių metų sausio 25 dieną apskundė Migracijos departamento sprendimą panaikinti leidimą gyventi. Į bylą įtrauktas ir Valstybės saugumo departamentas, pateikęs slaptą pažymą apie A.Treušnikovą.

Tačiau praėjusį pirmadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi atmetė Rusijos piliečio skundą – A.Treušnikovas į Lietuvą daugiau nebus įleistas ir leidimai gyventi jam nebus išduodami.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Evelina Gudzinskaitė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Evelina Gudzinskaitė

„Imituodami veiklą Lietuvoje į Šengeno erdvę patenka užsieniečių, kurių tikrieji tikslai yra neaiškūs ar net darantys žalos Lietuvos ar kitų valstybių interesams. Šiuo metu šis reiškinys yra žymiai sumažėjęs“, – 15min sakė Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.

Beje, departamentas anksčiau sulaukė daug kritikos, kad nesusitvarko su užsieniečių srautais, o į Lietuvą patenka ir nepatikimi asmenys.

Pėdsakų ieškojo ir FNTT

Taigi ką Vilniuje veikė šis Rusijos pilietis? UAB „Mureks“ oficialiai užsiima autoservisų veikla, taigi Rotenbergų banko vadovo patarėjas Lietuvoje slapstėsi po autoserviso skraiste.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) tyrė, ar ši įmonė realiai veikia, tačiau pareigūnams nepavyko aptikti šios įmonės.

„FNTT, atlikusi UAB „Mureks“ patikrinimą, nustatė, jog bendrovė deklaruotu adresu veiklos nevykdo, šios įmonės buveinė nėra žinoma“, – skelbiama teismo nutartyje.

FNTT atstovai buvo nuvykę ir į Kalvarijų gatvėje esantį muzikinį klubą, tačiau ir ten neaptiko jokių „Mureks“ pėdsakų. Todėl Migracijos departamentas mano, kad „Mureks“ įregistruota tik dėl to, kad A.Treušnikovas turėtų priežastį prašyti leidimo gyventi Lietuvoje, tačiau jokios veiklos realiai nevykdo.

Mato Miežonio / 15min nuotr./Kalvarijų g. 85, Vilnius
Mato Miežonio / 15min nuotr./Kalvarijų g. 85, Vilnius

VSD pateikė slaptą pažymą

Iš bylos duomenų aiškėja, kad į bendrovę šis Rusijos pilietis įliejo pinigų. FNTT tyrimo metu nustatyta, kad 2015 metais rugsėjo 15 dieną iš užsienio bendrovės UAB „Mureks“ gavo 28 tūkstančius eurų. Mokėjimo paskirtyje buvo nurodyta, kad tai dividendai steigėjui, taigi pačiam A.Treušnikovui. Tiesa, šių pinigų įmonė net nedeklaravo.

Be to, nuo 2010 metų gruodžio 20 dienos iki 2017 m. rugsėjo 21 dienos UAB „Mureks“ buvo įdarbinta 12 darbuotojų, išsiaiškino FNTT, tačiau nėra duomenų, kad jiems bendrovė būtų mokėjusi atlyginimus ar dividendus. A.Treušnikovas į įmonės sąskaitą per 6 metus įnešė tik 9 tūkstančius eurų, be to, nerasta, kad būtų mokėti kokie nors komunaliniai mokesčiai.

Neskundžiamojo teismo nutartyje teigiama, kad A.Treušnikovas pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis apie savo atvykimo gyventi į Lietuvą tikslą ir UAB „Mureks“ veiklą.

Tai, kad A.Treušnikovas pateikė klaidingus duomenis, patvirtino ir teismui pateikta slapta VSD informacija.

Rėmė futbolo klubą

A.Treušnikovas vienu metu buvo aktyvus Lietuvos sporto pasaulyje. Prieš 10 metų jis buvo vienas iš Vilniaus futbolo klubo „Vėtra“ rėmėjų, buvo tapęs ir klubo viceprezidentu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Vėtros“ futbolininkai Vilniuje nesugebėjo palaužti Helsinkio HJK komandos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Vėtros“ futbolininkai Vilniuje nesugebėjo palaužti Helsinkio HJK komandos.

Rusijos pilietis turėjo ambicijų ir kelti Lietuvos ledo ritulio pajėgumus – žadėjo, kad naujas lietuviškas ledo ritulio klubas „Vėtra“ žais Žemyninėje ledo ritulio lygoje (KHL).

Tačiau likimo vėtra 2010 metais nupūtė ne tik futbolo klubą, bet ir patį jos rėmėją, kuriam dabar durys į Lietuvą užtrenktos amžiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Tragedija pasibaigusios regatos dalyviai: sąlygos buvo nelengvos, bet niekas varu nevarė

Aktualu

Popiežiaus Pranciškaus vizito pabaiga Vilniuje: pagarba holokausto ir sovietų aukoms

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiaus susitikime su Baltijos šalių pašvęstaisiais – neplanuotas pokalbis su vienuolėmis

Verslas

Pabėgėliai iš Sirijos Lietuvoje gyvena laukimu ir mokosi lietuvių kalbos

Aktualu

Politologai įvertino: artėjantys prezidento rinkimai gali sukelti net ir vyriausybinę krizę

Susitikimų su popiežiumi vietos ir programa

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius po „Viešpaties angelo“ maldos prakalbo lietuviškai: „Gražaus sekmadienio! Skanių pietų!“

Vardai

Eurika Masytė sukėlė audrą feisbuke: kodėl popiežių oro uoste pasitiko būtent ši mergaitė?

Aktualu

Buvusio Vilniaus geto vietoje iš akmenų sudėta Dovydo žvaigždė

Aktualu

Sigitas Tamkevičius: Sekmadienio Evangelija. Įsiklausykime į popiežiaus Pranciškaus žodžius

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Pranciškus Kaune: „Lietuva gali paliudyti, kaip nukrečia šiurpas ištarus žodį Sibiras arba getai“

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugsėjo 16 – 22 d.)

Gyvenimas

Kokios kaktos raukšlės rodo tikimybę susirgti širdies ligomis?

Maistas

Atsargos žiemai su obuoliais: košės, kompotai, čatniai ir kiti skanėstai

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kodėl per šv. Mišias Kaune popiežius ir dvasininkai dėvėjo žalius drabužius

Vardai

Liucinos Rimgailės atostogos Balyje: be vyro, švenčiant pasakiškas draugės vestuves

Vardai

Julia Roberts išnuomoja namą Malibu: pas žvaigždę gyventi galima už 10,5 tūkst. dolerių per mėnesį

Gazas

Įtemptas didysis BEC 4H finalas Estijoje: avarijos ir paaiškėję čempionai

Gyvenimas

Vietoj citrinų – svarainiai. Kokiomis naudingomis savybėmis jie pasižymi?

Aktualu

Tragiška regata: iš jachtos iškritę tėvas ir sūnus nerasti, išgelbėta mergina mirė

Naujienos

Aktualu

Tragedija pasibaigusios regatos dalyviai: sąlygos buvo nelengvos, bet niekas varu nevarė

Aktualu

Popiežiaus Pranciškaus vizito pabaiga Vilniuje: pagarba holokausto ir sovietų aukoms

Aktualu

Popiežius Kaune kvietė kunigus būti arčiau žmonių: „Sako: žmonės neateina. Eik juos atrasti“

Verslas

Pabėgėliai iš Sirijos Lietuvoje gyvena laukimu ir mokosi lietuvių kalbos

Aktualu

Politologai įvertino: artėjantys prezidento rinkimai gali sukelti net ir vyriausybinę krizę

Susitikimų su popiežiumi vietos ir programa

Vardai

Michaelas Jacksonas po mirties uždirba daugiau nei būdamas gyvas: jo giminaičiai maudosi prabangoje

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiaus susitikime su Baltijos šalių pašvęstaisiais – neplanuotas pokalbis su vienuolėmis

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius po „Viešpaties angelo“ maldos prakalbo lietuviškai: „Gražaus sekmadienio! Skanių pietų!“

Vardai

Eurika Masytė sukėlė audrą feisbuke: kodėl popiežių oro uoste pasitiko būtent ši mergaitė?

Aktualu

Buvusio Vilniaus geto vietoje iš akmenų sudėta Dovydo žvaigždė

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugsėjo 16 – 22 d.)

Aktualu

Sigitas Tamkevičius: Sekmadienio Evangelija. Įsiklausykime į popiežiaus Pranciškaus žodžius

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Pranciškus Kaune: „Lietuva gali paliudyti, kaip nukrečia šiurpas ištarus žodį Sibiras arba getai“

Gyvenimas

Kokios kaktos raukšlės rodo tikimybę susirgti širdies ligomis?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kodėl per šv. Mišias Kaune popiežius ir dvasininkai dėvėjo žalius drabužius

Vardai

Liucinos Rimgailės atostogos Balyje: be vyro, švenčiant pasakiškas draugės vestuves

Popiežiaus vizitas Aktualu

Istorikas A.Kasparavičius: popiežiaus gestai svarbūs istorinei atminčiai ir tolerancijai

Mokslas.IT

D.Rogozinas: rusų modulis 2021 metais į Marsą nuskraidins Europos marsaeigį

Maistas

Atsargos žiemai su obuoliais: košės, kompotai, čatniai ir kiti skanėstai

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką