Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 25d. 10:23

Krepšelis iš žinomų prekių ženklų produktų: kur apsipirkti pigiausia?

Apsipirkimas
123RF.com nuotr. / Apsipirkimas
Renkantis tam tikrus produktus, daugelis pirkėjų intuityviai tiesia ranką prie skambiu pavadinimu pažymėtos prekės, nes žinomas vardas dažniausiai siejasi su kokybe. Deja, bet gali pasižymėti ir aukštesne kaina. Tačiau net ir žinomų prekių ženklų produktų galima įsigyti protingomis kainomis – slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų agentūra „SeeNext“ patikrino, kuriose prekybos vietose tokios prekės kainuoja pigiausiai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų agentūra „SeeNext“ lapkričio 17 d. apsilankė ir atliko prekių kainų palyginimo tyrimą Vilniaus ir Kauno keturių didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse – „Maxima” (XX), „Rimi“ (Hyper), „Iki“ bei „Norfa“ (XL). Jose buvo siekiama įsigyti po specialiai atrinktą prekių krepšelį, kurį sudarė šešiolika žinomų prekių ženklų produktų: malta kava „Jacobs Kronung“ (500 g), majonezas „Hellmann‘s Original” (625 ml), bulvių traškučiai „Pringles Original“ (165 g), vaisinė arbata (miško uogų sk.) „LOYD“ (20 pak., 40 g), juodasis šokoladas su lazdynų riešutais „PERGALĖ“ (100 g), šaldyta pica „Dr. Oetker“ (Ristorante Prosciutto) (330 g), skrudinamoji sumuštinių duona „TOSTE“ (500 g), klas„Iki“nė silkių filė aliejuje „ZIGMAS“ (240 g), atlantinių lašišų filė su oda (1 kg), kiaulienos sprandinė be kaulo (sveriama, 1 kg), kietasis sūris „Džiugas“ (Mild), brandintas 12 mėn. (40 proc. rieb. s. m., 180 g), glaistytas varškės sūrelis su kond. pienu „NYKŠTUKAS“ (21 proc. rieb., 45 g), „PHILADELPHIA Original“ tepamas varškės sūris (200 g), gazuotas mineralinis vanduo „Borjomi“ (1 l), gazuotas gaivusis gėrimas „Coca-Cola“ (2 l), alus skardinėje „VOLFAS ENGELMAN“ (Rinktinis) (5,2 proc., 0,568 l).

Kainų skirtumas už tas pačias prekes – beveik „Iki“ pusketvirto euro

„SeeNext“ skelbia, jog atlikto tyrimo metu buvo siekiama įsigyti žinomų prekių ženklų produktus ir išsiaiškinti, kuriose prekybos vietose jie siūlomi kiekvienam pirkėjui palankiausiomis kainomis.

Atlikto tyrimo metu nustatyta, kad sudaryto analogiškų prekių krepšelio kaina skirtinguose prekybos tinkluose svyravo beveik pusketvirto euro skirtumu: vienur už pasirinktų prekių krepšelį reikėjo sumokėti 50,46 euro, o kitur jo kaina siekė netgi 53,84 euro.

Šio tyrimo metu pigiausiai minėtas prekių krepšelis buvo įsigytas prekybos tinklo „Norfa“ parduotuvėse abiejuose didmiesčiuose, o už brangiausiai kainavusį prekių krepšelį buvo sumokėta „„Iki““ prekybos tinklo parduotuvėse Vilniuje ir Kaune.

Šio tyrimo metu nustatyta, jog pigiausias prekes savo pirkėjams gali pasiūlyti prekybos tinklas „Norfa“, kuriame įsigytų prekių krepšelių vidurkis siekė 50,46 euro. Beveik pusantro euro skirtumu brangiau buvo sumokėta apsipirkus „Maxima“ parduotuvėse, nes čia prekių krepšelių kainų vidurkis buvo lygus 51,91 euro. Didesniu kainų vidurkiu pasižymėjo pirkinių krepšelis įsigytas „Rimi“ prekybos tinkle, užfiksuodamas 52,63 euro sumą, kuri buvo viršyta „Iki“ prekybos tinkle už prekes išleidus daugiausiai pinigų – vidutiniškai 53,84 euro.

Skirtingų kategorijų prekės – skirtingomis kainomis

Lyginant skirtingų kategorijų prekes, išryškėjo keli prekybos lyderiai, galintys pasiūlyti tam tikras prekes pigiau, nei jų konkurentai.

Pavyzdžiui, bakalėjos produktus pigiausiai galima įsigyti „Norfa“ prekybos tinkle už 12,90 euro, o brangiausiai jie kainavo „Rimi“ prekybos tinkle – 14,67 euro, tad skirtumas tarp didžiausios ir mažiausios šios kategorijos prekių kainos buvo lygus 1,77 euro.

Pieno produktų kategorijoje lyderiauja du prekybos tinklai – „Norfa“ ir „Maxima“, kuriuose minėtų produktų kaina siekė – 4,92 euro, o didžiausia kaina užfiksuota „Iki“ prekybos tinkle, kur už pieno produktus sumokėta 5,36 euro, todėl kainų skirtumas – 0,44 euro.

Mėsos ir žuvies produktų pigiausiai buvo galima įsigyti „Maxima“ prekybos vietose už 23,31 euro sumą, o brangiausiai šios prekės kainavo „Iki“ prekybos tinkle – 24,97 euro, todėl susidarė 1,66 euro siekiantis kainų skirtumas minėtų prekių kategorijoje.

Gėrimų kategorijos prekės didžiausių kainų atžvilgiu išliko vienoda trijuose prekybos tinkluose – „Maxima“, „Iki“ ir „Rimi“ (4,66 euro), o žemiausia kaina išsiskyrė gėrimai, rasti prekybos tinkle „Norfa“, kuriame juos buvo galima įsigyti už 4,53 euro, todėl čia gėrimų kaina buvo 0,13 euro žemesnė nei likusiuose prekybos tinkluose.

Likusių krepšelio produktų kategorijoje pastebėta, jog šio tipo produktų kaina tarp prekybos tinklų varijuoja nežymiai. Mažiausia šių produktų kaina rasta „Norfa“ ir „Maxima“ prekybos tinkluose – 4,78 euro, o didžiausia – „Rimi“ prekybos tinkle – 4,94 euro. Skirtumas tarp didžiausios ir mažiausios kainos buvo lygus 0,16 euro.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Komentarai
Temos: 2 Prekė Kaina

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką