Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Kriminalinis pasaulis sukasi nuo bitkoinų: ant bangos – „monero“

Bitkoinas nusikaltėliams tampa „pernelyg karšta“ valiuta, ir jie naudojasi tokiomis miglotomis valiutomis kaip „monero“, rašo CNN.
„Monero“
„Monero“ / „Monero“ paskyros feisbuke nuotr.

Bitkoino vertei it raketai šaunant į viršų, smarkiai padidėjo ir valdžios pareigūnų bei teisėsaugos institucijų susidomėjimas juo. Todėl kriminaliniam pasauliui ši kriptovaliuta darosi vis mažiau patraukli.

Europos policijos biuro (Europolo) direktorius Robas Wainwrightas tviteryje paskelbė žinutę, kad 2018 metais pasaulyje nusikaltėliai pamirš bitkoiną ir pradės naudoti kitas kriptovaliutas.

Tokie pokyčiai lems, kad teisėsaugos pareigūnams tokius veiksmus bus dar sunkiau išaiškinti. Ekspertai sako, kad bitkoinas yra pernelyg populiarus, taigi ir pernelyg rizikingas, nusikaltėliams.

„Bitkoinas yra dėmesio centre, todėl yra labiau vertingas investuotojams, tačiau mažiau įdomus pirmiesiems jo fanams – nusikaltėliams“, – aiškino „Warwick Business School“ docentas Daniele Bianchi.

Europolo teigimu, atvejų, kai nusikaltėlius pavyko nustatyti sekant bitkoinus, auga. Tokios įmonės kaip „Elliptic“ ir „Chainalysis“ seka bitkoinų pervedimus, susiedamos juos su juridiniais ar fiziniais asmenimis, ir glaudžiai dirba su teisėsaugos institucijomis.

Bitkoino sekimas yra tikras iššūkis, tačiau kiekvienas pervedimas suteikia tyrėjams tam tikros informacijos, kuri gali padėti rasti kompiuterių, kuriais atliekama ar gaunama perlaida, IP adresus, taip pat nustatyti sumų dydį ir laiką.

Kartais to užtenka nustatyti asmenims, kurie atlieka ar gauna perlaidas. Tiesa, kai kurioms kriptovaliutoms tai netinka, nes jos tyčia yra slepiamos.

Europolas išskyrė kelias kriptovaliutas, kurios populiarėja tarp nusikaltėlių: „monero“, „ethereum“, „dash“ ir „zcash“.

Europolo statistika rodo, kad 2016 metais pervedimai bitkoinais sudarė 90 proc. visų kriptovaliutų transakcijų, o dabar – vos 36 proc.

2014 metais sukurta „monero“ siūlo dar daugiau privatumo nei bitkoinai. Šios kriptovaliutos technologija yra tokia, kad priskirti tam tikrą transakciją konkrečiam asmeniui ar IP adresui yra neįmanoma.

Europolas aiškina, kad „monero“ naudojasi kelios juodosios rinkos. Šiuo metu „monero“ vertė yra 400 eurų. Prieš metus šios valiutos vienetas tekainavo 16 dolerių.

D.Bianchi paaiškino, kad „monero“ vienetai visi vienodi ir neatskiriami, o tai reiškia, kad vienas gali pakeisti kitą. Tai išskiria „monero“ iš kitų kriptovaliutų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius