Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 10d. 15:50

Kubilius prašo paaiškinti degalų kainas

Premjeras A.Kubilius partijos tarybos posėdyje
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Premjeras A.Kubilius

Premjeras Andrius Kubilius pavedė Ūkio ministerijai ir Konkurencijos tarybai išnagrinėti bei pateikti paaiškinimus, kokie veiksniai ir kiek lemia, kad Lietuvoje ir gretimose valstybėse skiriasi degalų mažmeninės kainos, nors akcizai panašūs.

Latvijai nuo šių metų vasario 1 d. padidinus dyzeliniams degalams taikomą akcizų tarifą iki 330 eurų už 1000 litrų, Lietuvoje nuo šių metų sausio 1 dienos įsigalioję dyzelinių degalų akcizo tarifai yra iš esmės tokie patys kaip valstybėse kaimynėse, teigiama Vyriausybės pranešime.

„Lietuvoje nustatyti dyzelinių degalų akcizo tarifai yra panašūs kaip Latvijoje, Lenkijoje bei Estijoje, o benzino akcizo tarifas taip pat buvo mažesnis nei Lenkijoje. Mažmeninės dyzelinių degalų kainos skirtumus su Lenkija daugiausia lemia ženklūs Lenkijos valiutos kurso pokyčiai ir kiti faktoriai, nesusiję su akcizų politika“, – teigė A.Kubilius.

Ministras pirmininkas A.Kubilius pavedė Ūkio ministerijai ir Konkurencijos tarybai išnagrinėti bei pateikti paaiškinimus, kokie faktoriai ir kokia tiksliai apimtimi lemia, kad akcizų tarifams esant panašiems skiriasi degalų mažmeninės kainos.

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dyzeliniams degalams taikomas akcizas yra apie 330 eurų už 1000 litrų, o Lenkijoje praeitų metų gruodžio 1 d. dyzelinių degalų akcizas, taikomas priklausomai nuo sieringumo, buvo nuo apie 304 iki 339 eurų už 1000 litrų.

Benzinui taikomas akcizo tarifas Lenkijoje praeitų metų gruodžio 1 d. siekė 439 eurus, o Lietuvoje jis buvo nustatytas mažesnis ir yra 434 eurų už 1000 litrų.

Degalų akcizo tarifai Lenkijoje nuo praėjusių metų gruodžio 1 d. nebuvo keičiami.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką