Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kubilius: STT, VMI ir VSD turės galimybę gauti FNTT tyrimų medžiagą

Prieš rinkimus Andrius Kubilius nekalbėjo nei apie PVM didinimą, nei apie lengvatų naikinimą, nei apie neįžvelgiamas krizės gelmes.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / A.Kubilius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybė turi politinės valios mažinti išskirtines Finansinių nusikaltimų tarnybos (FNTT) galimybes stebėti pinigų judėjimą. Tai antradienį po Vyriausybės pasitarimo, po pasitarimo, kuriame buvo svarstomas Vyriausybės nutarimo projektas dėl FNTT informacijos teikimo kitoms institucijoms, žurnalistams pareiškė premjeras Andrius Kubilius.

Anot premjero, politinė valia, kad FNTT tyrimų medžiagą turėtų gauti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir Valstybės saugumo departamentas (VSD), yra. „STT turėtų galimybę gauti FNTT tyrimų medžiagą pagal vienokį režimą, VMI – pagal šiek tiek kitokį. Taip pat pagal atskiras sutartis – ir VSD“, – sakė A.Kubilius ir pridėjo, kad dabar liko suderinti tik įvairius juridinius dalykus.

Šiandien priėmėme aiškų sprendimą: politinė valia yra, lieka juridinės technikos dalykus paderinti. STT turėtų galimybė gauti FNTT tyrimų medžiagą pagal vienokį režimą, Mokesčių inspekcija – pagal šiek tiek kitokį. Taip pat pagal atskiras sutartis – ir Valstybės saugumo departamentas", – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A.Kubilius.

Jis pabrėžė, kad viena iš problemų kovoje su finansiniais ekonominiais nusikaltimais susidarė dėl to, kad FNTT turėdama tam tikra prasme monopolines teises stebėti pinigų judėjimą, nesukūrė tinkamos aplinkos, kad jos surinkta informacija galėtų pasinaudoti ir kitos žinybos kovojančios su ekonominiais finansiniais nusikaltimais.

Tačiau teisingumo ministras Remigijus Šimašius suabejojo, ar šio Vyriausybės nutarimo tekstas yra pakankamai geras. „Vienareikšmiai pritarčiau, kad šiandien yra uždavinys, kaip geriau bendradarbiauti žinyboms, turinčioms operatyvinės informacijos“, – sakė R.Šimašius.

Kita vertus, jo teigimu, žinybų bendradarbiavimas turi būti vykdomas taip, kad medžiaga „nevaikščiotų pirmyn atgal be jokių apribojimų“. „Kad nebūtų vienas, didelis, bendras operatyvinės medžiagos sandėlis, kur bet kas galėtų prieiti“, – sakė teisingumo ministras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką