Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 16d. 05:59

Kur lietuviai išlaidavo daugiausiai panaikinus judėjimo ribojimus tarp savivaldybių: išsiskyrė kurortai

Palanga savaitgalį sulaukė kurorto išsiilgusių svečių
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Palanga savaitgalį sulaukė kurorto išsiilgusių svečių

Praėjusį savaitgalį, pirmąjį po judėjimo ribojimų tarp savivaldybių panaikinimo, Lietuvos gyventojai užplūdo šalies kurortus ir plačiau atvėrė pinigines. Aktyviausiai gyventojai išlaidavo Neringoje, Birštone, Druskininkuose, Trakų rajone ir Palangoje, rodo atsiskaitymų bankų kortelėmis duomenys.

Vyriausybei atlaisvinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus gyventojai suskubo pasinaudoti seniai laukta proga pakeliauti po šalį. O vidinio turizmo suaktyvėjimą netruko pajusti ir verslai.

„Visoje šalyje praėjusį savaitgalį atsiskaitymų kortele buvo maždaug 8 proc. daugiau negu, tarkime, kovo 27-28 d. savaitgalį“, – 15min komentavo SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas, palyginęs atsiskaitymų skaičių banko kortelėmis naudojant kortelių skaitytuvus.

Visoje šalyje praėjusį savaitgalį atsiskaitymų kortele buvo maždaug 8 proc. daugiau.

Kaip pastebi ekonomistas, praėjusį savaitgalį, balandžio 10-11 dienomis, tarp savivaldybių, kuriose labiausiai augo atsiskaitymai kortelėmis naudojant skaitytuvus, vyrauja tos, kurios įprastai sulaukia daugiau vietos turistų dėmesio.

Asmeninio archyvo nuotr./Tadas Povilauskas
Asmeninio archyvo nuotr./Tadas Povilauskas

„Kadangi atsiskaitymai augo labiausiai tuose miestuose ir rajonuose, kurie yra mėgstami keliautojų, tai galima pakankamai tvirtai teigti, kad žmonės praėjusį savaitgalį po ribojimų judėti tarp savivaldybių panaikinimo keliavo aplankyti kurortinių miestų ir miestelių, pasigrožėti gamta, juolab, kad orai buvo labai tam palankūs. Tuo pačiu buvo ir apsiperkama daugiau toje savivaldybėje“, – komentavo T.Povilauskas.

Pavyzdžiui, Vilniuje augimas siekė tik 2 proc., Kaune – 8 proc., Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose maždaug apie 10-13 proc.

Tačiau kurortuose gyventojai savaitgalį prekes ir paslaugas pirko kur kas aktyviau. SEB duomenimis, Birštone atsiskaitymų skaičius paaugo 80 proc., Molėtų raj. – 50 proc., Ignalinos – 37 proc., Trakų raj. – 29 proc., Palangoje – 26 proc., Druskininkuose – 25 procentais.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Palanga savaitgalį sulaukė kurorto išsiilgusių svečių
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Palanga savaitgalį sulaukė kurorto išsiilgusių svečių

Tokias pačias tendencijas stebėjo ir kiti bankai. „Revolut“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Ingrida Daunaravičienė 15min pritarė, kad per savaitę po judėjimo ribojimų tarp savivaldybių panaikinimo pastebimai išaugo atsiskaitymų banko kortele kiekis Lietuvos kurortuose ir tradicinėse vietinio turizmo kryptyse.

Asmeninio archyvo nuotrauka/Ingrida Daunaravičienė, „Revolut“
Asmeninio archyvo nuotrauka/Ingrida Daunaravičienė, „Revolut“

Tiesa, „Revolut“ klientai kurortuose pirko dar aktyviau. Lyginant su savaite iki ribojimų panaikinimo, didžiausias atsiskaitymų augimas, net 162 proc., fiksuotas Neringoje, 156 proc. daugiau mokėjimų atlikta Trakuose, kone dvigubėjo ir atsiskaitymų Palangoje bei Birštone.

Taip pat mokėjimų šuolį turėjusių Lietuvos miestų penketuke matyti Druskininkai, kur atlikta 73 proc. daugiau mokėjimų „Revolut“ kortele.

Daugiau leido degalams, viešbučiams

I.Daunaravičienė pastebėjo, kad padidėjusį gyventojų mobilumą atspindi ir pirmąjį savaitgalį po ribojimų panaikinimo 7 proc. išaugęs mokėjimų „Revolut“ kortele degalinėse kiekis visoje Lietuvoje.

O T.Povilauskas išskyrė dvi grupes vietų, kur atsiskaitymų kiekis augo labiausiai. Pirma grupė susijusi su kelionėmis ir laisvalaikiu: maitinimo įstaigose SEB banko klientai atsiskaitė kortelėmis 11 proc. daugiau, degalinėse – 15 proc., apgyvendinimo vietose atsiskaitymų kiekis paaugo beveik trečdaliu (30 proc.), o muziejuose ir galerijose – 45 proc.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Degalinė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Degalinė

Panaši tendencija matyta ir tarp „Revolut“ klientų. I.Daunaravičienės teigimu, vertinant išlaidų kategorijas, labiausiai išaugo mokėjimų „Revolut“ kortele kelionių kategorijoje, kur atsiskaitymų daugėjo 40 proc., mokėjimų už viešbučius ir apgyvendinimo paslaugas buvo 44 proc. daugiau.

Antroji gyventojų išlaidų grupė susijusi su pirkiniais buičiai: SEB gyventojai skubėjo į sporto prekių parduotuves, kur mokėjimų kiekis padidėjo 45 proc., baldų parduotuvėse – 20 proc., statybinių medžiagų parduotuvėse – 15 proc.

„Šis augimas nemažai nulemtas sezoniškumo dėl įsibėgėjančio pavasario“, – mano T.Povilauskas.

I.Dauronavičiūtė išskyrė ir pastebimą augimą rūbų parduotuvėse, kur mokėjimų atlikta 27 proc. daugiau negu prieš ribojimų panaikinimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką