Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuriama ES paramos priemonė Lietuvos investuotojams

ES parama
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / ES parama
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekdama didinti Lietuvoje veikiančių įmonių investicijas probleminiuose regionuose ir skatinti darbo vietų kūrimą, Ūkio ministerija šalies investuotojams parengė naują priemonę „Invest LT-2“.

Pagal šią priemonę įmonės galės gauti Europos Sąjungos (ES) lėšų projektams, kurie skatins vidaus investicijas į aukštos pridėtinės vertės gamybą ir paslaugų teikimo pradžią bei plėtrą, pirmenybę teikiant darbo vietų kūrimui probleminėse teritorijose.

„Ši priemonė skatins Lietuvos verslo konkurencingumą ir ekonomikos augimą, pritrauks investicijų į šalies regionus. Europos Sąjungos lėšos sudarys galimybę Lietuvos įmonėms investuoti į naujų produktų gamybą ir kurti ilgalaikes darbo vietas“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.

Šiuo metu numatytas priemonės biudžetas – 16,1 mln. Lt, tačiau jeigu priemonė pasiteisins, suma bus didinama.

Įvairiomis priemonėmis per pastaruosius kelerius metus Lietuvos verslui buvo skirta 4,7 milijardo litų. Užsienio investuotojams pagal priemonę „Invest LT+“ per dvejus metus ūkio ministro įsakymais buvo skirta 14,6 milijono litų. „Pastebėjome, kad parama užsienio investuotojams pasiekia tikslus, yra efektyvi ir sukuria ilgalaikes darbo vietas. Analogišką poreikį išreiškia ir Lietuvos investuotojai. Pasitarę su verslo atstovais, nusprendėme kurti priemonę „Invest LT-2“, – teigia R. Žylius.

Planuojama, kad jau šių metų IV ketvirtį verslo atstovai galės teikti paraiškas VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) dėl projektų finansavimo pagal priemonę „Invest LT-2“. Paramos pagal šią priemonę bus galima kreiptis, kai įsigalios naujas Projektų finansavimo sąlygų aprašas ir Stebėsenos komitete patvirtinti projektų atrankos kriterijai.

Paraiškas dėl projektų įgyvendinimo galės teikti privatieji juridiniai asmenys. Projektų atranka vyks rengiant konkursą. Priemonę „Invest LT-2“ įgyvendins LVPA.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką