Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 04, 09:04

Už kalnų, už jūrų: kuriose šalyse lietuviai oficialiai laiko daugiausia pinigų?

Kartais pašiepiamai teigiama, kad Lietuvoje tėra „du su puse banko“. Nors su tokiu vertinimu patys šalies bankai nesutinka, Lietuvos gyventojai, dėl vienų ar kitų priežasčių, žvelgia gerokai plačiau ir nevengia atsidarinėti sąskaitų užsienio finansų įstaigose. Tačiau kuriose šalyse Lietuvos mokesčių mokėtojai oficialiai laiko daugiausiai?
Eurai Tik prenumeratoriams
Eurai / 123RF.com nuotr.

Lietuvos piliečiai turi teisę atsidaryti sąskaitas užsienio bankuose, tačiau taip pat turi prievolę pagal Mokesčių administravimo įstatymo 42 straipsnį tai deklaruoti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

Įstaiga gauna šią informaciją periodiškai. Naujausi VMI turimi duomenys apima 2020 m. gruodžio 31 d. užsienio finansų įstaigų sąskaitose laikytus pinigus.

VMI žino ne apie visose šalyse laikomas gyventojų lėšas – praėjusią savaitę dėl informacijos apsikeitimo susitarus su Ekvadoru, ši Pietų Amerikos šalis tapo vos 112-ąja iš daugiau nei 200 pasaulio jurisdikcijų, iš kurios institucijų Lietuva gali sužinoti gyventojų laikomus, tačiau nedeklaruotus pinigus.

VMI turimais duomenimis, Lietuvos gyventojai ir įmonės sąskaitų užsienyje atidarymui daugiausia renkasi Europos valstybes, tačiau tai – nebūtinai vien ES šalys.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Pajamų deklaravimas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Pajamų deklaravimas

Pavyzdžiui, pagal bendrą sąskaitų likutį, tarp Lietuvos gyventojų populiariausios šalys 2020 m. pabaigoje buvo Šveicarija, Jungtinė Karalystė ir Liuksemburgas.

Jeigu sudėtume TOP dešimt užsienio šalių, kuriose Lietuvos gyventojų sąskaitų likutis yra didžiausias, bendra pinigų suma 2020 m. pabaigoje būtų siekusi daugiau nei 1,3 mlrd. eurų. Ir tai – tik oficialūs duomenys iš dešimties valstybių.

Prie gyventojų pridėjus ir įmones, visi Lietuvos mokesčių mokėtojai TOP 10-yje šalių, skaičiuojant pagal likutį sąskaitose, užsienio finansų įstaigose laikė 4,98 mlrd. eurų. Iš jų beveik 3 mlrd. eurų – vien Liuksemburge.

Tad kaip tiksliai atrodo lietuvių sąskaitos užsienyje?

VMI duomenimis, skaičiuojant gyventojų sąskaitų likučius, didžiausia bendra pinigų suma 2020 m. gruodžio 31 d. buvo laikoma Šveicarijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką