Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Labiausiai pastebėtas nuomonės lyderis – bankininkas Gitanas Nausėda

Gitanas Nausėda
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Gitanas Nausėda
Šaltinis: 15min
0
A A

Spaudoje, internete, radijuje ir televizijoje šiais metais dažniausiai figūravo nuomonės lyderiai, atstovaujantys bankus, draudimo bei telekomunikacijų bendroves. Dažniausiai spaudoje cituojamas įmonės atstovas – G. Nausėda (SEB bankas). Tai paaiškėjo po rinkos tyrimų bendrovės „SIC Gallup Media“/TNS atlikto tyrimo, teigiama kompanijos išplatintame pranešime spaudai.

„Nuomonės lyderių vaidmuo formuojant kompanijų įvaizdį yra ypač svarbus, todėl ir verslo komunikacijos tyrimuose jiems teikiame išskirtinį dėmesį. Šįkart koncentravomės į tris verslo sektorius – bankininkystės, draudimo ir telekomunikacijų. Kaip rodo mūsų patirtis, būtent šios srities įmonės mūsų šalyje daugiausia investuoja į komunikacijos valdymą“, –  sakė „SIC Gallup Media”/TNS direktorius Gytis Juodpusis.

Per dešimt pirmų 2010 m. mėnesių šalies žiniasklaida dažniausiai citavo bankų analitikus – jų pasisakymai sudarė 18,5 proc. bendro nuomonės lyderių iš tirtų verslo sektorių citatų skaičiaus. Į dažniausiai cituojamų įmonių atstovų penketuką pateko G. Nausėda (SEB bankas), R. Rudzkis (DnB NORD bankas), J. Rojaka (DnB NORD bankas), P. Masiulis („Tele2“) ir A. Jacikevičius (SEB bankas).

Vertinant atskiras kompanijas, daugiau nei 40 proc. žiniasklaidoje minėtų nuomonės lyderių iš tirtų sektorių citatų priklausė didžiųjų bankų – SEB, „Swedbank“ ir DnB NORD atstovams. Bankai užima lyderio poziciją ir pagal įvaizdžio advokatų, tenkančių vienai kompanijai, skaičių. Vieną banką Lietuvos žiniasklaidos erdvėje vidutiniškai atstovauja 30 asmenų, telekomunikacijų bendrovę – 17, draudimo įmonę – 10 asmenų. Kalbant apie konkrečias įmones, pagal šį rodiklį į pirmąjį penketuką patenka „Swedbank“, SEB bankas, DnB NORD bankas, bendrovė „Lietuvos draudimas“ ir Ūkio bankas.

Iš visų tyrime vertintų kompanijų beveik trečdalyje pagrindiniai nuomonės lyderiai yra bendrovių vadovai. Tik  7 proc. minėtų įmonių vadovų nepatenka į daugiausiai cituotų kompanijų atstovų penketuką. Tyrimo duomenimis, dažniausiai šalies žiniasklaidoje cituojami vadovai buvo P. Masiulis („Tele2“), R. Baranauskas (bankas „Snoras“), A. Danys („Swedbank“), A. Ungulaitienė („Aviva Lietuva“) ir A. Zabulis („Omnitel“).

Minėto tyrimo metu buvo analizuojama 34 kompanijų, veikiančių bankininkystės, draudimo ir telekomunikacijų sektoriuose, atstovų komunikacija 2010 m. sausio–spalio mėnesiais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką