Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Labiausiai prieš imigrantus nusistatę pensininkai ir tarnautojai

Migrantai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Migrantai
Šaltinis: 15min
0
A A

Absoliuti dauguma lietuvių  yra itin neigiamai nusiteikę prieš darbo imigrantus. Beveik pusė mūsų šalies piliečių nenorėtų su jais kartu dirbti, praneša „Žinių radijas“.

Šis faktas nestebintų, jei ne dar viena statistika – iš Lietuvos dirbti į kitas šalis lietuvių išvyksta maždaug 30 kartų daugiau nei atvyksta užsieniečių, t. y. kasdien svetur išvažiuoja vidutiniškai apie pusantro šimto lietuvių, o atvažiuoja 4 užsienio piliečiai. 

Pernai mūsų šalyje gyveno apie 30 tūkst. užsieniečių, kurie sudarė 1 proc. visų Lietuvos gyventojų. Šis skaičius yra vienas mažiausių visoje ES. Nepaisant to, trečdaliui lietuvių atrodo, kad mūsų šalyje darbo imigrantų yra labai daug. Tai atskleidė Tarptautinės migracijos organizacijos ir Europos migracijos tinklo užsakymu atliktas tyrimas apie lietuvių požiūrį į darbo imigrantus.

Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė lietuvius netgi vadina fobiškais.

„Visų pirma ta imigrantų baimė yra susieta su tuo, kad dauguma Lietuvos gyventojų mano, kad imigrantų Lietuvoje yra labai daug, iš tikrųjų darbo imigrantai sudaro 0,5 proc. darbo jėgos, antras mitas – kad dominuoja kinai. Kinai iš tikrųjų sudaro visai nedidelę dalį. Didžioji dalis vis dar yra rusai, baltarusiai, ukrainiečiai. Darbo imigrantai iš Europos Sąjungos yra vertinami žymiai geriau. Maždaug 78 proc. ne Europos Sąjungos gyventojų atvykimą vertina neigiamai, o ES imigrantų tai tik 45 proc.“, – „Žinių radijo“ laidoje „Kuo gyveni, Europa?“ sakė A.Sipavičienė.

Ji mano, kad darbo imigrantų lietuviai bijo dėl konkurencijos, taip pat dėl nusikalstamumo ar kultūrinių skirtumų.

Antipatija darbo imigrantams nepriklauso nei nuo to, ar jie dirba legaliai ar ne, nei nuo jų kvalifikacijos. O labiausiai prieš darbo imigrantus nusistatę tie žmonės, kurie su jais net nekonkuruoja – tai yra pensininkai ir tarnautojai.

Pasak A. Sipavičienės, dėl tokios neigiamos lietuvių nuomonės atsakomybė tenka žiniasklaidai.

Tuo metu Migrantų informavimo ir konsultavimo centro PLIUS vadovė Aistė Bartkevičienė mano, kad lietuviams labai trūksta bendravimo su užsieniečiais patirties. 

Lietuvių nepalankus požiūris į imigrantus – ne išimtis. Štai pusė britų, naujausiais duomenimis, teigia, kad migrantai griauna jų gimtąją šalį. Vis dėlto ekspertai perspėja, kad darbo imigrantai, ypač aukštos kvalifikacijos, yra būtinas šalies ekonomikos atsigavimo ir augimo variklis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką