Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Snoro“ veiklą žadama atnaujinti vakare, tačiau bankomatai pinigų jau duoda

Simonas Freakley
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Simonas Freakley
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos banko atstovai sakė, kad iš dalies banko veikla bus pradėta jau vakare, tačiau 15min.lt teko įsitikinti – bankomatai pinigų jau duoda.

Ketvirtadienį spaudos konferenciją surengė laikinasis banko „Snoras“ administracijos vadovas Simonas Freakley. Jis trečiadienį pradėjo tikrinti likvidumo klausimą. „Ne mokumo ar nemokumo“, – žurnalistams sakė S.Freakley.

„Anksčiau buvo pasakyta, kad bankas operacijas atnaujins tik pirmadienį, bet dabar, suprasdami tai, kad yra žmonių, kuriems labai svarbu išsigryninti pinigus, bankas nutarė tą laiką sutrumpinti, apribojimas – 500 Lt”, – sakė S.Freakley. Kada bus atnaujintos operacijos bent iš dalies, dar neaišku. Lietuvos banko atstovai teigė, kad tai padaryta gali būti dar šiandien vakare. Tačiau vienam žiniasklaidos atstovui pabandžius nusiimti pinigų iš „Snoro“ bankomato 500 Lt, tą pavyko padaryti lengvai. Prie centrinės banko būstinės pinigų išsigryninti pavyko ir kitam vilniečiui. Lieka neaišku, kada savo lėšomis banke galės naudotis įmonės. Nepatikslinta ir informacija, ar veiks internetinė bankininkystė.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Banko „Snoras“ bankomatas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Banko „Snoras“  klientui ketvirtadienio popietę pavyko išsigryninti pinigų

 

Banko „Snoras“ tikrinimo procedūra buvo pradėta trečiadienio vakarą. "Šiuo metu grupė tikrina ne mokumo ar nemokumo klausimą, o likvidumo – žiūri, kiek likvidus yra banko turtas“, – sakė S.Freakley.

S.Freakley administratoriumi paskirtas trečiadienį po pietų, jis atstojauva įmonei, kuri užsiima įmonių finansų restruktūrizavimu. Pirmieji kontaktai su juo užmegzti šią savaitę, pastebėjus, kad iš banko „plaukia“ pinigai.

„Snoro“ laikinojo administratoriaus teigimu, pinigai iš banko Lietuvoje pradėjo „plaukti“ po antradienio dienraščio „Lietuvos rytas“ publikacijos. Kur pinigai „išplaukė“, dar nėra aišku, nes inspekcijos pradėtos tik trečiadienį vakare.

Neaišku, kiek valstybei kainuos ir administratoriaus paslaugos, nors esą suma bus tikrai mažesnė nei ta, kuri buvo išmokėta buvusiems banko vadovams. Suma neaiški ir dėl to, kad samdoma ir daugiau įmonių – užsienio teisės kompanijos, auditoriai. Anksčiau buvo skelbiama, kad S.Freakley alga gali siekti 140 tūkst. eurų.

„Iki pirmadienio tikimės paskelbti pranešimą apie banko padėtį“, – sakė S.Freakley. Jis teigia, kad visi lizingo mokėjimai privalo būti vykdomi ir toliau.

Dabar vertinamos „Snoro“ dukterinės įmonės. Trečiadienį „Finasta“ pranešė veikianti įprastu ritmu, tuo metu „Snoro lizingas“ pranešė, kad iki pirmadienio sustabdo naujų sutarčių sudarymą.

S.Freakley įmones konsultuoja jau tris dešimtmečius. Jis konsultavo Islandijos Vyriausybę restruktūrizuojant šios šalies bankus.

DAUGIAU APIE „SNORO“ NACIONALIZAVIMĄ

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką