Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laikrodis Vilniaus centre pradėjo skaičiuoti laiką, likusį iki euro įvedimo

Laikrodis, skaičiuojantis laiką iki euro įvedimo
"Lietuvos Banko" nuotrauka / Laikrodis, skaičiuojantis laiką iki euro įvedimo
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Sąjungos Tarybai priėmus galutinį sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje, Vilniuje, Gedimino prospekte, virš Lietuvos banko pastato durų specialus laikrodis pradėjo skaičiuoti laiką, likusį iki istorinės datos – 2015 m. sausio 1 d., kai Lietuvos naująja valiuta taps euras.

„Dėmesio kolegoms Vilniuje, stebintiems šį mūsų renginį! Dabar atėjo laikas įjungti laikrodį, kuris skaičiuos likusį laiką iki euro įvedimo Lietuvoje”, – savo kalboje Briuselyje euro įvedimui skirtame renginyje pasakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, ir laikrodis Vilniuje buvo įjungtas.

Laikrodis rodo dienas, valandas, minutes ir sekundes, likusias iki 2015 m. sausio 1 d. Švieslentėje taip pat matyti informacija apie neatšaukiamą lito ir euro kursą: 3,45280 Lt už 1 EUR. Taikant šį kursą, nuo 2015 sausio 1 d. į eurus bus keičiami litai, perskaičiuojami atlyginimai, pensijos, socialinės išmokos, tarifai, kainos ir kiti svarbūs dydžiai.

Artėjant euro įvedimui, laikrodžio švieslentėje bus skelbiama ir kita visuomenei svarbi informacija apie valiutos keitimą.

Apie euro įvedimą gyventojai taip pat gali teirautis skambindami nemokama telefono linija: 8 800 34528, informacijos apie eurą galima rasti šioje interneto svetainėje.

Įvedus eurą, pirmąsias 15 dienų bus galima atsiskaityti tiek grynaisiais litais, tiek eurais, o nuo 2015 m. sausio 16 d. vienintele mokėjimo priemone taps euras. Sąskaitose litai į eurus bus perskaičiuoti nemokamai ir automatiškai 2015 m. sausio 1 d.

Lietuvos bankas primena, kad nemokamai litus į eurus bus galima išsikeisti tik nuo 2015 sausio 1 d. Valiutą nemokamai ir saugiai keis tik bankai, „Lietuvos pašto“ skyriai, kai kurios kredito unijos ir Lietuvos bankas. Raginimai keisti pinigus kitur, pavyzdžiui, gatvėje ar namuose, gali būti susiję su ketinimais apgauti. Įtarus klastą, reikėtų nedelsiant kreiptis į policiją.

Lietuva bus devynioliktoji ES valstybė narė, įsivedusi eurą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką